Jump to content

Obrtnik-problem sa socijalnom skrbi


DiF

Preporučene objave

Naime radi se o tome da sam 2004 g.podnijela zahtjev Hrvatskom zavodu za zdravstveno osiguranje za ostvarivanje prava na dopust za njegu djeteta,te ostalih prava iz socijalne skrbi.Naknadu plaće za vrijeme korištenja prava na rad u skraćenom radnom vremenu do tri godine života djeteta zbog pojačane skrbi i njege djeteta dobila sam u vremenu 24.08.2004 do 12.07.2005 godine a dijete je rođeno 24.08.2003 g.Po isteku ovog rješenja dobila sam slijedeće rješenje od Centra za socijalnu skrb pravo na dopust za njegu djeteta do sedme godine djetetova života,koje je izvršno od 13.05.2005 godine.Naknada je stizala i invalidnina za dijete sve dok me nije referent porezne uprave prozvao za dugovanje po osnovi obveza za doprinose(mirovinsko i zdrastveno)iz mojeg obrta.Kad sam se obratila socijalnoj skrbi i poreznoj upravi rekli su da će se to riješiti.

Krajem 2008 godine zatrudnijela sam,te sam otišla na bolovanje.Kad sam zatražilaod porezne uprave,pošto sam nosioc obtra,da mi daju stanje moje porezne kartice ustanovilo se da moja dugovanja po osnovi obveza za doprinose nisu podmirena:

- 1 stup HZMO

- HZMO

- ozljede na radu

Podmiren mi je samo 2 stup i to samo 50%.

Sa svim drugim osobama koje primaju naknade od socijalne skrbi ova podmirenja im plaća država dok meni kao OBRTNIKU (koji sam imala cijelo vrijeme zaposlenog radnika)se ne plaća,te me nitko nije u ovih 4 godine upozorio za navedeno dugovanje.Odlučila sam ovaj slučaj predati advokatu jer se ovako nikad neće riješiti moj slučaj.Imate li preporuku kome advokatu da se obratim?

Srdačan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija