Jump to content

mlađi od 16 godina


NATA24

Preporučene objave

sve je netocno

 

 

Članak 95.

 

(1) Radi dobrobiti djeteta, a u skladu s njegovom dobi i zrelosti, roditelji imaju pravo i dužnost nadzirati ga u njegovu druženju s drugim osobama.

 

(2) Roditelji imaju pravo i dužnost djetetu mlađem od šesnaest godina života zabraniti noćne izlaske bez svoje pratnje ili pratnje druge odrasle osobe u koju imaju povjerenje.

 

(3) Noćnim izlaskom smatra se vrijeme od 23 do 5 sati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljutko nije nista pogrijesio nego vi gospodo, pa zato ponavljam - sve je krivo zakljuceno!

 

 

analiza pocinje kratkim citatom :-P

 

NATA24 je napisao:

Bok, da li se obveza roditeljske pratnje nakon 23 sata odnosi samo na mlađe od 16 god?

 

1. nije roditeljska pratnja jer moze biti i pratnja druge odrasle osobe u koju roditelji imaju povjerenje

2. nije nakon 23 sata već od 23 do 5 sati

3. ne odnosi se samo na djecu koja su mladja od 16 godina vec i na stariju djecu koja su nezrela, i to sve do njihove 18 godine

 

 

zakljucak

3 pogreske u jednoj recenici kod mene stvara dojam

sve je netocno
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi kolega, hvala što ste na moje pitanje opširnije odgovorili, ali ja nisam pitala tko treba biti u pratnji dijeteta, već da li kada je riječ o roditeljskoj pratnji postoji njena obveza samo nakon 23 sata, a uopće nisam spominjala do koliko, a kad kažem nakon 23, mislim i da je od 23 do 5 isto nakon 23 sata, i naravno da li to vrijedi samo za mlađe od 16 g. Zakon izrijekom kaže mlađi od 16 god.

Zato ste bespotrebno davali silna objašnjenja, pitanje je drugačije postavljeno nego što ste vi na njega odgovorili! Ljutko ne trebate se ljutiti, hvala na vašem odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija