Jump to content

Prijenos prava iz Ugovora o posredovanju


asterixica

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Interesira me da li je moguće prenesti prava (konkretno: pravo na naknadu) iz Ugovora o posredovanju (točnije: radi se o proviziji za prepuštanje partnera) na treću osobu tj. trgovačko društvo?

 

Znam da sam skomplicirala pitanje - pa budem probala malo objasnit situaciju:

 

Naime, firma xx posrednik je između jedne hrvatske firme i jedne strane firme tj. ona je hrvatskoj firmi prepustila stranog poslovnog partnera (realiziran je ugovor na 6 godine) i na ime toga firma xx već dvije godine prima proviziju u visini od XX%.

Međutim, iz određenih razloga čelnici firme xx su odlučili zatvoriti firmu.

 

I što sad s tom provizijom? Osim što bi taj iznos hrvatskoj firmi ostalo "u džepu", da li postoji neki oblik - ne znam ni sama kako bih to nazvala - cediranje, prijenos, cesija???? znači prijenos prava na isplatu?

 

Ne znam... možda da čelnici firme xx nakon zatvaranja iste, otvore neku novu firmu? Bi li se onda nekako moglo prenesti to pravo?

 

Bilo kakav odgovor bi mi puno značio (barem neki hint na to što moram tražit na netu)

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cesija je moguća, ali je moraju potpisati sva tri sudionika, pa sbuduci da ga potpisuju svi sudionici, mozda bi bili bolje da e potpise novi posrednicki ugovor sa novom pradnom osobom kao posrednikom. Vjerujem da se iza "scene" skrivaju neki drugi interesi, te da nece biti bas lako uvjeriti stranog partnera da potpise novi ugovor, ali i da ce sa cesijom biti problema. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bakreni je napisao:

Cesija je moguća, ali je moraju potpisati sva tri sudionika, pa sbuduci da ga potpisuju svi sudionici, mozda bi bili bolje da e potpise novi posrednicki ugovor sa novom pradnom osobom kao posrednikom. Vjerujem da se iza "scene" skrivaju neki drugi interesi, te da nece biti bas lako uvjeriti stranog partnera da potpise novi ugovor, ali i da ce sa cesijom biti problema. :kavica:

 

Cesija - svi sudionici - to misliš na firmu xx koja se zatvara, hrvatsku firmu (koja ima sklopljen ugovor sa stranim partnerom) i novu hrvatsku firmu? Ili???

 

 

A ne razumijem zašto bi strani partner morao potpisati novi ugovor kad on ima jedino ugovor sa hrvatskom firmom.

U Ugovoru o posredovanju između firme xx koja je prepustila partnera i hrvatske firme koja je preuzela partnera nigdje nije potpisan strani partner.

 

Molila bih ako mi to možeš malo pobliže objasniti.

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija