Jump to content

nasljedstvo


ninosplit

Preporučene objave

pozdrav svima...

moj problem je sljedeći...

29.12.1989 mi je umrla majka...sada nakon 19 god,ja i moji braća i sestre( a ima nas šestero)i otac dobili smo poziv na ostavinsku raspravu u splitu...na kojoj smo samo potpisali papir u kojem se slažemo na podjelu imovine na 7 jednakih djelova..

konkretno,radi se o nekretninama,tj koliko ja znam o zemljišnim parcelama na otoku drvenik veli,kod trogira...

u razgovoru među sobom,zaključili smom da nitko od nas nije pokrenuo tu raspravu..pa me zanima kako je i čijim posredstvom moglo doći do te raprave...i na koji način mogu saznati o koliko se točno zemlje radi,i kako mogu doći u legalni posjed svo dijela..

napominjem da pokojna majka na drveniku velom ima još dva brata,i majku(moju baku)...

unaprijed hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada matičar zabilježi činjenicu smrti obavijest o istoj se šalje nadležnom općinskom sudu koji po službenoj dužnosti pokreće ostavinski postupak i određuje ročište te poziva nasljednike.

 

Ako nije bilo oporuke i ako se niste na ročištu dogovorili što je čija sedmina tada ste svi vlasnici po sedminu svega iz ostavinske mase. Morate se podijeliti dogovorno među sobom da bi znali što je čije.

 

Vi mi morali znati što je sve bilo u vlasništvu vaše majke, a ako je riječ o nekretninama tada se može saznati uvidom u zemljišne knjige.

 

Vaša baka te braća i sestre nisu zakonski nasljednici već bračni drug vaše majke u trenutku smrti i njena djeca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala svima na odgovoru..

u međuvremenu se nešto i pokrenulo,tj ja sam pokrenuo i sad opet imam nekih nejasnoća oko cjelog ovog slučaja..

naime pred sobom trenutno imam primjerak zapisnika sa ostavinske rasprave koja je bila 22 travnja 2008...na dnu papira piše sljedeće:"Nazočni predlažu da se imovina podjeli po zakonskom redu nasljeđivanja,a rješenje o nasljeđivanju dostavit će se ovdje nazočnom odvjetniku xxxxxx...

e mene sad zanima koliki je zakonski rok po kojem mi je dotični odvjetnik morao dostaviti to rješenje o nasljeđivanju..koje mi je tek danas (06.04.2009) skoro godinu dana od rasprave,izvukao iz ladice i dao mi,i to tek kada sam osobno došao i tražio....

unaprijed hvala na ovom dijelu,jer kad saznam što se tiče toga,imam još nejasnoća o tom rješenju o nasljeđivanju,ali o tome ću kad budem načisto sa ovim...

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija