Jump to content

SPECIFIČNA DJELATNOST-zna li tko zakon?


slavonka_na

Preporučene objave

Prije nekoliko mjeseci otvorila sam salon vjenčanica. Ovaj tjedan me posjetila inspekcija i iz nadzora su proizašle nejasnoće.

Naime, tražila je cjenik najmova ( što sam ja izvjesila na zidu pri otvaranju iako mi nije imalo logike). Radi se o tome da ovdje ne postoji jedinstvena cijena nego ona ovisi o mnogim čimbenicima; koje je nošenje, količina dodatne opreme, posebni zahtjevi, stanje u kojem je haljina vraćena...

ZANIMA ME MORAM LI JA IZVJESTITI CJENIK? -imam samo uslugu najmova, ne i prodaju.

Isto tako tražila me ugovore s mladenkama.

JESAM LI JA DUŽNA S NJIMA POTPISIVATI UGOVOR PO ZAKONU?

Nakon uplate kapare izdajem im račun i pisem si bilješke u evidenciju da znam kad cuvam koju haljinu i za koga...

To je EVIDENCIJA meni da se znam snaci...

Problem je u tome što mladenke rezerviraju jednu, a kad je došla po vjenčanicu, uzela je drugu.

I tako je ona mene gnjavila što je na računu kapare jedan tip vjenčanice, a na računu izvršene usluge 2. - jer joj je haljina bila mala i promjenila ju je što je normalna stvar i dogadja se svakodnevno.

Isto tako i cijena. Dala sam joj popust jer je haljinu nosila 2 sata, a ne citav dan i nije trebala dodatnu opremu. I to je svakodnevna pojava.

Onda joj nije bilo jasno kako na cjeniku pise 1 cjena, a ja naplatila drugu.... A to će se i rijetko poklopiti jer imam unaprijed rezerviranu haljinu 4 puta, a svako iduće nošenje je jeftinije....

 

Molim Vas recite mi MORAM LI IMATI CJENIK IAKO SE CIJENE REDOVITO MJENJAJU OVISNO O BROJU NOŠENJA I JESAM LI DUŽNA SKLAPATI S MLADENKAMA UGOVORE???

Jel inspektorica bila u pravu kad je tražila ugovore, tj.moje bilješke?

Trebam li se očitovati na izvještaj koji će donjeti ako iz njega ne bude proizlazila kazna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija