Jump to content

odšteta za pretrpljenu duševnu bol


diksi

Preporučene objave

Dobio sam prije nekih 6 mjeseci pravomoćnu presudu u moju korist, kojom se lik koji mi je prijetioubojstvom i to pred ženom i djecom...osuđuje(pravomoćno ) na 4 mjeseca zatvora ,godinu uvjetno..u presudi se upućujem na parnični postupak za naknadu štete za duševnu bol..

Bio sam 8 dana u bolnici ....psihijatriji ..zbog pretprljenog šoka.

Bio sam kod odvjetnika koji mi kaže da je to neisplativo jer sama tužba je 2400 kn,vještaćenje minimalno 2000 kn,sudski toškovi odvjetnika 1000 kn za svaki započeti sat..nakupiti će mi se troškova možda između 7 i 10.000 kn,a sud za takve slučajeve u praksi dosuđuje male odštete kaže možda dobijem 5000kn...

Čudim se i ne mogu vjerovati da je to u praksi tako kad neki političar dobije 50 000kn zato što ga netko oklevetao..da li smo mi onda jednaki pred zakonom..

Dakle taj odvjetnik me je odgovorio od podnošenja tužbe onko prijateljski da si ne izbijam novce bez veze i kvarim i onako narušeno duševno zdravlje jer bolujem o ptsp-a.

još mi onaj lik prijetio da će me ubiti ..možete misliti kakve je to još posljedice ostavilo.

To sve mi ne da mira i razmišljam ipak o podizanju tužbe..

ali me zanima da li sam zakasnio ..odnosno koji je rok od pravomoćne presude za podizanje tužbe za naknadu štete i da li je moguće da su odštete za takve stvari tako male ili se mom odvjetniku nije isplatilo gubiti vrijeme za tako male novce ..(možda je u tom momentu imao druge povoljnije predmete pa me samo riješio..)

Molim odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija