Jump to content

Rad povjerenstva


Amateri

Preporučene objave

Kod procjene i utvrđivanja opće (profesionalne) nesposobosti za rad kod Područnih odjela mirovisnkog osiguranja (tj HZMO)

definiran je slijedei postupak.

 

Postupak za procjenu radne sposobnosti pokreće stranka ili je upućuje njezin liječnik i to je OK i jasno!

 

No ne razumije daljnji postupak!

 

Prvostupanjsko posvjerenstvo poslije pozivanja stranke i vijećanja donosi Rješenje!

To Rješenje se upučuje Drugostupanjskom povjeresntvu, a da se ne dostavlja stranci.

Znači stranka ne zna Prvostupanjsko rješenje, a time mu je uskraćena mogučnost žalbe!

 

NA osnovu toga Drugostupanjsko povjerenstvo donosti Rješenje koje se opet ne upućuje stranci već nadlenom PO HZMO. koji na osnovu toga donosti Rješenje o izračunu mirovine!

 

Znači proveden je postupa, a da stranka uopće ne vidi Rješanja po ZAhtjevu za procjenu radne sposobnosti!

 

A kako je donešeno i Drugostupanjsko Rješenje nema u tom postupku prava žalbe.

 

Na kraju ev. mostoji pokretanje Upravnog spora, ali na što kad stranka ne zna sadržaj Rješenja!

 

Zanima me:

 

-Je li takav postupa i rad Povjerenstava u skladu sa Zakonom o općem upravnom postupku ???

 

- Ili još bolje s kojim Zakonom je sukladan takav tajni rad Povjerenstava.

Zašto se predmet upućuje Drugostupanjskom povjerenatvu ako se nijedna strana nije žalila?

 

Jer koliko sam upoznat ako se u zakonskom roku stranke ne žale na Odluku ili Rješenje ono postaje punovažeće, a drugostupanjskom nadženom tijelu se upućuje ako se izjavi žalba od zaiteresiranih stranaka!

 

Mislim da je u tom slučaju jedno od Povjeresntava suvišno i troši novac poreznih obveznika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam za to da se uvede i treće povjerenstvo koje će kontrolirati rad postojećih prva dva povjerenstva, biće više radnih mjesta (kancelarjiskih parcova), i još rezanja:

npr.

1. povjerenstvo: 100% rat (opća)

2. povjerenstvo: 50% rat,50% civilno (profesionalna)

3. povjerenstvo: 0% rat,100% civilno (profesionalna)

nadam se da nitko iz vlade neće pročitati ovaj post (kako se do sada nismo sjetli :misli: ) jer bi se to stvarno moglo dogoditi

svaka čast "amateri" lijepo objašnjeno, i nažalost točno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija