Jump to content

pitanje vezeno uz izračun mirovine


ivanabrenc

Preporučene objave

djelatnik sam mupa, sa 32 godine mirovinskog staža, dragovoljac sa statusom hrvi 30%trajno tjelesno oštećenje, u činu narednika. dobio sam rješenje profesionalne nesposobnosti za rad u omjeru 30 vojno, 70 civilno. možete li mi na osnovu ovih podataka dati približan izračun mirovine i da li bi mi se više isplatila prijevremena mupova mirovina? unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

Znači dva čina gore(zbog HRVI)to bi bilo policijski inspektor=časnički namjesnik...

 

Zbog HRVI zvanje policijski narednik -> viši policijski inspektor; zvanje viši policijski inspektor -> čin HV: satnik ! To je sukladno čl. 7. stavku 2. i čl. 2. Pravilnika o odnosu policijskih zvanja pripadnika policije prema činovima pripadnika vojnih postrojbi radi utvrđivanja vrijednosnog boda

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

Plemeniti je napisao:

Znači dva čina gore(zbog HRVI)to bi bilo policijski inspektor=časnički namjesnik...

 

Zbog HRVI zvanje policijski narednik -> viši policijski inspektor; zvanje viši policijski inspektor -> čin HV: satnik ! To je sukladno čl. 7. stavku 2. i čl. 2. Pravilnika o odnosu policijskih zvanja pripadnika policije prema činovima pripadnika vojnih postrojbi radi utvrđivanja vrijednosnog boda

 

Da ali samo ako je dotični g. bio pripadnik SJP ;-)

 

čl.1.

1. «Pripadniku specijalne policije sa ostvarenim statusom HRVI-a kao početno

zvanje u postupku ostvarivanja invalidske mirovine uzima se najpovoljnije

zvanje radnog mjesta na koje je isti bio raspoređen u razdoblju od 30.05.90 -

30.06.1996. godine ukoliko je isto za njega povoljnije. Od ovog zvanja utvrđuje

se odgovarajuće više zvanje.»

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cagart je napisao:

Evo kolega ja sam prije odlaska u mrovinu imao čin višeg policajca a odlaskom u mirovinu sa statusom Hrvi išao sam dva čina gore i to je čin policijskog inspektora ili preveden u vojni čin časnički namjesnik

 

Pa da kolega Tragac vi ste onda otišli tri čina gore a ne dva kako navodite:

policajac - desetnik

viši policajac - narednik

policijski narednik - nadnarednik

viši policijski narednik - stožerni narednik

policijski inspektor - časnički namjesnik

viši policijski inspektor - satnik

samostalni policijski inspektor - bojnik

glavni policijski inspektor - pukovnik

policijski savjetnik - brigadir

glavni policijski savjetnik - general bojnik

 

A može i jedno potpitanje(nemorate odgovoriti ukoliko ne želite) da li ste bili pripadnik SJP ili "plavac"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

Bilo bi zgodno da objavite taj pravilnik od 27.01.2006.kad se već pozivate na njega da se drugi pripadnici MUP-a znaju orijentirati...a ako bude čin satnika (što sumnjam), dapače još koja kunica gore :palac:

Tekst pravilnika mi je poznat ali s obzirom da niti sam "vlasnik" (potpisnik, autor, ovlašten,...) Pravilnika, a niti je objava Pravilnika bila javna (npr. Narodne novine,...) već interna u MUP-u, tekst neću navoditi ali bitan sadržaj (dio Pravilnika...) vam je dostupan na www.braniteljski-forum.com, a objavama na tom forumu vjerujem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija