Jump to content

Privremeni boravak i rad u Hr


LlILIJA

Preporučene objave

Poštovani,

U braku sam sa hrvatskim državljaninom ( ja sam drž. BiH) već 4 godine i imam 4 privremena boravka i sada očekujem 5 privremeni boravak.

Htjela bih naći posao i da li netko zna kakve su procedure, jer ja nemam osobnu, imam samo naljepnicu u BiH pasošu. Kako bih objasnila budućem poslodavcu kako bi me prijavio i da li trebam neku potvrdu iz Mup-a. Naime, sada vise ne treba radna dozvola za one koje imaju moj status.

 

Unaprijed zahvalna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S poslodavcem sklapate ugovor o radu. Napravite radnu knjižicu i on vas uredno prijavi. Možete raditi sve dok vam je privremeni boravak odobren tj. koliko piše u etiketi u putovnici. Moja preporuka da barem 2 mj prije isteka pb podnesete zahtjev za novi tako da vam se ne desi da vam boravak istekne, novi nije odobren, a državni inspektorat vas zatekne u radu. Kazne su velike.

 

Nakon 5. privremenog boravka podnesite zahtjev za stalni boravak. Privremeni boravak morate produžavati sve dok ne dobijete rješenje za stalni boravak. Osobnu iskaznicu za stranca možete zatražiti da vam izdaju. Izdat će se na rok do kojeg važi privremeni boravak. To je super stvar jer ne morate nositi stalno sa sobom putovnicu.

 

Pogledajte si Zakon o strancima (NN79/07 i 36/09)dio koji se odnosi na privremeni boravak i rad stranaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija