Jump to content

Privatna tužba za vrijeđanje i uznemiravanje


mamab

Preporučene objave

Molim za pomoc ako mi netko može dati savjet ili me uputiti...

Radi se o tome da bivši suprug ne prestaje me maltretirati 3g.za redom konstantno uz vrjedanja preko sms poruka i na javnome mjestu i konstantno zvanje na tel. odlucila sam promjeniti sve brojeve sad prjeti da če onda uznemiravati i zvati svu moju obitelj sto je i do sada vec radio... Umorna sam od svega i znam da jedino sto ga moze sprjeciti je odluka suda sto je i sam rekao... Rekli su mi da za to mogu podnjeti jedino privatnu tuzbu...

Pa moje pitanje je sljedece dali u tom slucaju mi se moze dodjeliti odvjetnik i kako ide sa troskovima tuzbe jer moja placa je jako mala i nemogu si to priustiti...

Radi se i o tome da imamo i malodobno dijete koje sve to primjecuje i naravno pita "zasto to Tata radi"???? :-?

Htjela bi zastiti i sebe i djete od svakodnevnog straha i stresa,,,,,

:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema Zakonu o besplatnoj pravnoj pomoći imate pravo na odvjetnika kojeg ne morate plaćati ako zadovoljavate uvjete propisane tim Zakonom. Zahtjev za pružanje besplatne pravne pomoći ispunite i šaljete osobno ili preporučenom poštom nadležnom uredu državne uprave (popis po županijama). Oni vam moraju odgovoriti u roku 15 dana je li vaš zahtjev odobren ili ne.

 

Uvjeti su:

 

(1) Smatrat će se da osoba ne može snositi troškove pravne pomoći bez egzistencijalne ugroženosti ako ostvaruje prava iz sustava socijalne skrbi i drugih oblika pomoći, odnosno pravo na opskrbninu prema Zakonu o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji i Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata ili ako imovno stanje podnositelja zahtjeva i punoljetnih članova njegovog kućanstva odgovara sljedećim uvjetima:

 

a) kad imovina, u novčanom obliku, podnositelja zahtjeva i članova njegovog kućanstva ne iznosi više od dvadeset najnižih mjesečnih osnovica za obračunavanje i plaćanje doprinosa za obvezna osiguranja, na dan podnošenja zahtjeva, prema Zakonu o doprinosima za obvezna osiguranja, po članu njegovog kućanstva

 

b) kad podnositelj zahtjeva ili punoljetni članovi njegovog kućanstva posjeduju imovinu, osim imovine u novčanom obliku, čija ukupna vrijednost ne prelazi iznos od dvadeset najnižih mjesečnih osnovica za obračunavanje i plaćanje doprinosa za obvezna osiguranja na dan podnošenja zahtjeva prema Zakonu o doprinosima za obvezna osiguranja,

 

c) kad podnositelj zahtjeva odnosno punoljetni članovi njegova kućanstva, imaju u vlasništvu stan ili kuću koji se smatraju zadovoljavajućim stambenim prostorom u smislu članka 3. ovoga Zakona, te ako imaju u vlasništvu automobil čija vrijednost ne prelazi osamnaest najnižih mjesečnih osnovica za obračunavanje i plaćanje doprinosa za obvezna osiguranja na dan podnošenja zahtjeva, prema Zakonu o doprinosima za obvezna osiguranja,

 

d) kad ukupni dohodak i ukupni primici podnositelja zahtjeva i punoljetnih članova njegova kućanstva mjesečno ne prelaze po članu kućanstva iznos najniže osnovice za obračun i plaćanje doprinosa za obvezna osiguranja na dan podnošenja zahtjeva, prema Zakonu o doprinosima za obvezna osiguranja.

 

(2) Besplatna pravna pomoć odobrit će se djeci, koju su roditelji i drugi obveznici uzdržavanja po odredbama zakona dužni uzdržavati, u postupcima koji se vode pred nadležnim tijelima radi ostvarivanja prava djeteta na uzdržavanje neovisno o materijalnim prihodima obitelji.

 

Zahtjev za odobravanje besplatne pravne pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija