Jump to content

nemogućnost naplate


smoky

Preporučene objave

unanaprijed hvala za pravni savjet ili naputak

 

Imam sudsku ovrhu na temelju pravomoćne presude pjenidbom na računima dužnika.

Na zaplijenjenim računima nema novaca, pa sam tražio ovrhu na drugoj imovini dužnika, i doneseno je rješenje, ali je dužnik promijenio adresu i ne prima sudsku poštu,pa se od mene traži da dostavim odresu ovršenika, koju ja neznam.

Što da učinim u ovoj situaciji, i kako se uopće mogu naplatiti od ovog ovršenika, koji je kao u zemlju propao, a oćito je da time izbjegava plačanje duga.

Dali postoji kakav drugi način da uspijem u naplati ili taj dug mogu zaboraviti i otpisati.

 

Molim pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samo podižem temu, jer me muči slična stvar,

 

tj. ukoliko se ovrhom ne može naplatiti s računa d.O.o. poduzeća jer nema novca na računu, na koji način je naplata moguća

(znam da obrtnici jamče i osobnom imovinom)

 

može li se pokrenuti ovrha nad imovinom poduzeće, ako je ima, odnosno može li se pokrenuti sudska tužba protiv vlasnika d.O.o. i tražiti naplata od njegove imovine?

 

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko nema novca na računu dužnika možete pokrenuti ovrhu na imovini trgovačkog društva ili angažirati neku od agencija za preuzimanje dospjelog a nenaplaćenog potraživanja (ukoliko je značajniji novčani iznos).

 

Kod problema tipa nenaplativog potraživanja velika je vjerojatnost da će Vas više koštati sama procedura ovrhi,tužbi,sudskih pristojbi,odvjetnika i sl. nego mogućnost naplate.

 

Na veliku žalost zakinutih vjerovnika i "radost" najnižeg sloja poduzetnika bez obraza,morala i poslovnosti.Najčešće takve osobe prodaju ili prepišu,kako imovinu društva tako i privatnu imovinu ili, kao u spomenutom upitu-nestanu bez traga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija