Jump to content

HEP priključak i prestanak postojanja obrta


Posjetitelj josipa04

Preporučene objave

Posjetitelj josipa04

Pozdrav,

 

nadam se da sam stavila na dobar podforum,

evo problem je sljedeći:

 

Prije 10 godina otvorili smo obrt i trebao nam je priključak za radionicu iako smo mi već imali 3f priključak i 13kW zakupljeno kao kućanstvo jer kad se kuća gradila odmah se tako kupilo i postojala je već prije 30god radionica.

 

Pošto se vodilo kao kućanstvo trebali smo napraviti novi priključak. To nam je radila jedna firma sa kojom smo bili u dogovoru da ona obavi sve potrebne instalacije i odvoji kućanstvo od obrta odnosno radionice.

Kako je trebalo početi sa radom došli su iz HEP-a da daju suglasnost da možemo raditi i ta firma je dala da je sve ok, kao bude plaćeno i mi smo dobili priključak kao poduzetništvo u koje kao napomena spada i kućanstvo.

 

E sada je problem da u tih 10god mi nismo nikada nikakav službeni priključak platili jer sa ovom firmom nismo sve rasčistili, a elektra vodi kao da tu postoji samo taj jedan poduzetnički priključak.

 

U HEP-u se sada treba odlučiti za novog davatelja i mi moramo kao obrt to potvrditi, a mi više ne postojimo.

Obrt je zatvoren prije 2god zbog toga što je otac otišao u penziju, a računi i dalje idu na obrt.

 

Rekli su nam da moramo napraviti novi priključak jer on nije više naše vlasništvo, a pošto obrt ne postoji nesmije postojati ni priključak.

 

Da li postoji koji način da mi zadržimo priključak ili da ga prebacimo sa obrta natrag na sebe odnosno da zadržimo taj 3f sa 13kW zakupljene snage jer mi nikad nismo nikakav ugovor potpisali da priključak dajemo obrtu?

 

Hvala

 

Josipa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija