Jump to content

otvaranje poduzeca


tajna

Preporučene objave

1._Molim vas kaj mi sve treba da bi otvorila firmu?

Konkretno kaj mi treba od samog starta ono evo me hocu otvorit poduzece pa kaj sad????

 

2._Kakva je odgovornost spram obrta?

 

3._Dal je moguce svoju djelatnost(frizersku) bolje otvoriti preko tude firme.

 

4.-Kaj se moze dogoditi ak vlasnik te firme odluci zatvorit il na neki nscin njegova firma propadne....dal postoji mogucnost da se zastiti jedna grana djelatnosti..

 

 

Laik sam pa me zanima,nemam bas mogucnosti za pocetni kapital za vlastito poduzece a druga mi osoba nudi da otvorim frizerski preko njenog poduzeca,pa me zanima kokretno dal se mogu kako zastititi,inace sam zavrseni frizer 95, al po novome treba majstorski ispit koji kosta negdje od 6-8 tisuca a taj novac bi radije ulozila u opremanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Za otvaranje d.O.o. Vam je potrebno:

 

a) izabrati ime firme

b) otići kod javnog bilježnika koji će Vam sastaviti Izjavu

o osnivanju društva i proslijediti je Trgovačkom sudu

c) uplatiti min.20.000,00 kn osnivačkog pologa (temeljni kapital),uplatiti troškove prijave i donošenja rješenja o upisu u sudski registar,uplatiti troškove objave u Narodnim novinama,troškove javnog bilježnika,pristojbe državnom zavodu za statistiku.

d) izraditi pečat,otvoriti žiro račun

e) prijaviti se na HZMO/HZZO

 

Prije svega pronaći poslovni prostor sa MTU,"odraditi" zaštitu na radu.

 

2. Obrtnik odgovara svom svojom imovinom ,d.O.o.samo imovinom tvrtke.

 

3. Ukoliko niste "partner" (suvlasnik ili član društva),ne možete svoju djelatnost "otvoriti" u tuđem poduzeću.Možete samo biti zaposlenik tog poduzeća.

 

4. Ako vlasnik poduzeća ode u stečaj ili likvidaciju,tada se zatvara kompletno poduzeće a ne samo pojedine djelatnosti.

 

I majstorski ispit nije 6-8.000 ,raspitajte se u najbližem udruženju obrtnika Vašeg grada ili županije ili direktno u Hrvatskoj obrničkoj komori.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija