Jump to content

Sud zbog dugova po kartici


Fimi

Preporučene objave

Molim Vas za pomoć.

 

Upala sam u dugove, te nisam mogla plačati American, tako da mi je svojevremeno došla ovrha. Kako sam odmah reagirala sa pritužbom, malo se sve odgodilo. Pisala sam dopis u American, kako trenutačno nisam u poziciji plaćanja duga na rate, jer mi od plače ne ostane ni 1300 kn, te molim za dogovor kada mi istekne kredit. Sada sam nakon gotovo godinu dana od ovrhe dobila poziv na sud. Zvala sam u American kako bi izbjegla sud, jer se naprosto bojim šta će tamo biti; da mi pošalju papire za ovrhom nad plaćom, ali tej od 01.2010, kada mi se oslobađa dio plaće 1000 kn.Žena je bila vrlo ljubazna i rekla da ćemo se sve na sudu dogovoriti. Molim Vas savjet šta da radim, jer noću ne spavam i bojim se kako će sve to završiti. Molim Vas info kako da dođem na sud, što smijem reći i dali trebam kakve papire. Usput k tome svemu mi je tekući račun blokiran, zbog iste stvari s bankom.

 

Molim nečiju pomoć!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S Amexom se možete sve dogovoriti. Sudska rasprava je zakazana jer ste podnesli prigovor na ovršno rješenje. Na sudu se nemorate čak ni pojaviti (ako nemate prigovora na visinu ovrhe i činjenica u svoju korist) ali najbolje da se pojavite i da se tamo nagodite pretpostavljam sa njihovim pravnikom. S Americanom se da uglavnom sve dogovoriti i recite im da mjesečno možete plačati određeni iznos ma koliko bio on mali. Ako vam i pošalju ovrhu na plaču ne mogu vam vjerovatno trenutno više ništa ovršiti jer kako i sami kažete ostaje vam nakon otplate kredita 1300 kuna. Ali nakon otplate kredita njihova ovrha ukoliko je pošalju je prava u redoslijedu naplate. Ovršiti vam mogu 1/3 plače ili više što ovisi o visini vaše plače (vezano za prosječnu plaču u RH).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovoru.

Ali da li trebam donjeti kakve papire o dokazu zaduženosti?

Oni su već slali u firmu, no kolegica u knjigovodstvu im je poslala dopis da nije u mogućnosti izvršiti ovrhu, jer prelazi onaj postotak plaće.

Ja sam mislila da im odnesem otplatni plan za kredit koji mi najprije ističe, tako da mogu oni tada sjesti s tim istim iznosom na plaću.???

Hvala na odgovoru unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fimi je napisao:

Puno hvala na odgovoru.

Ali da li trebam donjeti kakve papire o dokazu zaduženosti?

Oni su već slali u firmu, no kolegica u knjigovodstvu im je poslala dopis da nije u mogućnosti izvršiti ovrhu, jer prelazi onaj postotak plaće.

Ja sam mislila da im odnesem otplatni plan za kredit koji mi najprije ističe, tako da mogu oni tada sjesti s tim istim iznosom na plaću.???

Hvala na odgovoru unaprijed.

 

 

Nije mi baš jasno kako su vam poslalu ovrhu na naplatu u firmu ako ste se vi žalili te ovrha nije postala pravomočna?Na sud možete ponesti sve šta mislite da vam može iči u vašu korist i iznositi dokaze i sklapati eventualne dogovore i nagodbe. Ukoliko vam je plača opterečena več određenim iznosom (kažete otplačujete kredit) nemogu vam ovršiti više (sve osvisi o visini plače i visini otplate) ovrha ide u red naplate i kada otplatite kredit ona dolazi na red za otplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni su rekli da kada se podnesu ovrhe koje se šalju na plaću da ih mogu staviti prije stambenih kredita, a ne da čekaju redosljed naplate. kada sam pitala kako to oni su rekli da tako svatko može dignuti kredit od 100.000 EUR- a i ne otplaćivati dugove 20 godina. ne znam da li je to istina. da li se ovrhe po računima i karticama stavljaju u prioritet i prve skidaju od plaće???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tina78 je napisao:

meni su rekli da kada se podnesu ovrhe koje se šalju na plaću da ih mogu staviti prije stambenih kredita, a ne da čekaju redosljed naplate. kada sam pitala kako to oni su rekli da tako svatko može dignuti kredit od 100.000 EUR- a i ne otplaćivati dugove 20 godina. ne znam da li je to istina. da li se ovrhe po računima i karticama stavljaju u prioritet i prve skidaju od plaće???

 

 

Neznam tko vam je to rekao ali to nije istina. Jedinu prvenstvo kod naplate imaju alimentacije i slična potraživanja. Sve ostale pravomočne ovrhe idu u redoslijed naplate i naplačuju se po redu tj. onako kako su vremenski zaprimane. Možete imati i kredit i da vam još ovrše dio plače a to sve ovisi o visini vaše plače i visini otplatne rate kredita. Ovrhe po dugovima za karticama nemaju nikakvu prednost pred drugim ovrhama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija