Jump to content

skretanje u lijevo, ja kriva, dijete ozlijeđeno


karamela

Preporučene objave

Pri uključivanju sa sporedne ceste na glavnu cestu, skretala sam u lijevo, pri čemu nisam još jednom provjerila ima li koga sa lijeve strane. Krenula sam, na mene naletio bus i dogodio se sudar pri čemu je bus svojim prednjim lijevim dijelom udario u moj stražnji lijevi dio u predjelu kotača. Ja sam kriva. sa mnom je u vozilu bilo i moje 3 djece, a jedno od njih je u sudaru zadobilo ozlijedu ručnog zgloba- lakši prijelom bez pomicanja kostiju. Policija je bila i napravila uviđaj te u svom izvješću napisala da je nastale teže tjelesne ozlijede.

Mene zanima:

1. Mogu li ja izjaviti nekakvu žalbu na policijsko izvješće i tražiti izmjenu istog?

2. Za koju težinu ozlijede se dobiva prijava i kaznenom sudu?

3. Imam li pravo za svoje dijete tražiti od svog AO naknadu štete za zadobivene ozlijede?

Hvala unaprijed! :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala najljepša na odgovorima!

 

Imam još jedno pitanje:

- Gdje je zapravo granica između lakše tjelesne ozlijede i teže? Negdje sam čula da je kod lomova teža ozlijeda kada dođe do pomaka kostiju, a da se napuknuće (bez pomaka kosti- kao u slučaju mog djeteta -dijagnoza: prijelom metafize radijusa bez pomaka)smatra lakšom tjelesnom ozlijedom.

Istina ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Budeš vidjela kakva će kvalifikacija zapravo biti, od toga će i zavisiti da li će biti podnesen optužni prijedlog u prekršajnom postupku ili nešto drugo, ili čak ništa, no moram napomenuti da ovo nešto drugo nije nužno u konačnici nepovoljnije, čak što više obzirom na moguće utvrđivanje stvarnog stanja stvari i visine kazni u jednom i drugom postupku....................

 

Toliko od mene, sretno dalje i malo više pažnje u prometu ne bude škodilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija