Jump to content

Porodiljna naknada kada poslodavac ne isplacuje place


Lidija47

Preporučene objave

Znam da je ova tema porodiljnih naknada vec sto puta bila aktualna, ali imam pitanje jer se nalazim u specificnoj situaciji i pokusala sam u nekoliko navrata dobilti odgovor od pravne sluzbe HZZO-a, ali ovisno o tome tko se javi, dobijem drugi odgovor.

U stalnom i neprekidnom radnom odnosu sam 8 godina, medjutim poslodavac mi od Sijecnja 2009 nije uplacivao doprinose i ostao mi je duzan isplatiti placu za Travanj 2009, Svibanj 2009 i Lipanj 2009. Ja sam pocetkom Srpnja 2009 otvorila komplikacije koje su mi iznosile maximalan iznos od 4200 i nesto HRK.

Porodiljni sam otvorila 02.10. jer mi je termin 05.11.2009.

Da li netko zna koliki ce mi iznos porodiljne naknade biti, obzirom da su moja primanja prelazila 4500 HRK.

Znaci, meni je zadnja isplata primanja bila u Travnju 2009,ali za placu za Veljacu i Ozujak 2009.

U medjuvremenu je tvrtka proglasila stecaj (poslije nego sto sam ja otvorila porodiljni - negdje oko 13.10.2009.) - te bi se sada po Zakonu meni trebale biti isplacene 2/3 zaostalih placa, a i drzava bi mogla namiriti svoja potrazivanja.

Nadam se da nisma previse iskomplicirala situaciju:-)

 

Unaprijed zahvaljujem svimavna bilo kakvoj informaciji i savjetu.............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija