Jump to content

ponovno sudjenje ili zastara?


MARKOV12

Preporučene objave

Pozdrav

Molio bih za pomoc,

Za pocinjeni prometni prekrsaj u 7.2007 proglasen sam krivim u 9.2007 na sto sam se zalio, te sam u 10.2009 dobio rijesenje VPS-a (datirano 7.2009) kojim se ‘ukida pobijano rijesenje i predmet se vraca sudu prvog stupnja na ponovno sudjenje. (…zbog bitne povrede prekrsajnog postupka, odnosno postojanja proturjecnosti izmedju rjesenja i razloga navedenim u istom….)

 

Da li je doslo do zastare posto je postupak vodjen po starom zakonu, a proslo je vise od 2 godine, i da li ce biti sazvano novo sudjenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MARKOV12 je napisao:

Da li je doslo do zastare posto je postupak vodjen po starom zakonu, a proslo je vise od 2 godine, i da li ce biti sazvano novo sudjenje?

 

Mislim da ste razumjeli fakincinu da zastara nije još nastupila u vrijeme donošenja drugostune odluke VPS, međutim ta odluka znači da bi se postupak trebao opet voditi na prvostupnom sudu, a kako je ona očito donijeta u posljednji tren (u roku dvije godine od počinjenja prekršaja), očito za ponovno vođenje prvostupnog postupka neće biti vremena.

Po svemu sudeći prvostupnom tijelu ne preostaje drugo nego donijeti odluku o obustavi postupka zbog nastupa zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MARKOV12 je napisao:

hvala na odgovoru.

samo mi nije jasno kako se zastarni rok produžuje.

jasno mi je da je zastara 2 god + 364dana, i antidatiranje VPS-a.

Zanima me da li je moguć novi postupak 2,5 god nakon prekrsaja, te da li me sud obavjestava da je nastupila zastara?

 

 

Moguč je ali sigurno neće biti vremena da se postupak provede unutar roka od produženosg zastarnog roka od 1 godine.

Sud če vas obavijestiti zbog toga što je nastupila zastara protiv vas obustavlja prekršajni postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija