Jump to content

uvjeti u Turopolju


MartinaV

Preporučene objave

pozdrav! molila bih odgovor ako netko zna. već sam se javljala na ovim forumima ali pod drugim temama. zaručnik mi je prije nekoliko dana prebačen iz Remetinca u Turopolje, do sada ga nisam mogla posječivati jer nisam bila na njegovoj adresi, rekao je da kad ga prebace da ću moći. eto i sad je prebačen,pa opet ne mogu nego se moram prijaviti na njegovu adresu. znači li to da ga samo roditelji mogu posjećivati? zašto je to tako?

 

znali možda netko kakvi su tamo uvjeti,približno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uvjeti u turopolju isti su po tom pitanju kao i u npr valturi ili lepoglavi. odogovoreno vam je u nekom od tih ranijih postova zašto je to tako. jedina potencija lna razlika je mogla biti u tome što je npr ranije bio u statusu pritvorenika, a sada je zatvorenik- pa različite odobe donose odobrenja za posjete.

no, da se vratimo na početak- zakon razlikuje članove obitelji i treće sobe. dakle ili ste mu vjenčana ili izvanbračna supruga ili ste treća osoba, a to je zaručnica, djevojka... da bi se netko smatrao suprugom podrazuijeva se da zajedno žive barem dvije tri godine.

no, nije posjeta toliko značajna kao činjenica da u poluotvorenim uvjetim izdržavanja kazne zatvorenik je češće kod kuće ili barem na izlascima.tako da je lakše sve to izdržati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvanično sam mu zaručnica, a živjeli smo zajedno otprilike dvije godine, no kako to dokazati ako bude trebalo.....

da,znam da će ići van, ali treba dočekati da prođe 1/3 vremena.

 

kako onda i u zakonu piše ili baš na njihovim stranicama da ga mogu posječivati članovi uže obitelji ili druge osobe uz odobrenje upravitelja, a ovdje se on raspitao i rekao da trebam mijenjati adresu tj. imati njegovu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MartinaV je napisao:

zvanično sam mu zaručnica, a živjeli smo zajedno otprilike dvije godine, no kako to dokazati ako bude trebalo.....

da,znam da će ići van, ali treba dočekati da prođe 1/3 vremena.

 

kako onda i u zakonu piše ili baš na njihovim stranicama da ga mogu posječivati članovi uže obitelji ili druge osobe uz odobrenje upravitelja, a ovdje se on raspitao i rekao da trebam mijenjati adresu tj. imati njegovu?

 

Dakle zvanično ste treća osoba, a kako navodite da nemate dozvolu posjete gospodinu jer ne živite na istoj adresi, a izjavljujete da ste zajedno živjeli otprilike 2 godine, postoji mogućnost da ste propustili postupiti sukladno http://www.mup.hr/92.aspx

Nakon izdržane 1/3 kazne zatvora još nitko nije izašao na slobodu, toga u praksi pravosuđa RH nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jasno da su moguće provjere trećih osoba(što ste za sada vi , barem dok ne dokažete da ste nešto drugo).

dozvolu za posjete traži zatvorenik. u razgovoru sa tretmancem kod kojega/koje je raspoređen u tretmansku skupinu on će verbalizirati svoju namjeru, a on/ona će ga uputiti na postupak. u pravilu se za posjetu trećih osoba traži dokaz da nisu kažnjavane-no da napomenem inicijativu preuzima ustanova po podnesenoj pisanoj zamolbi zatvorenika. to navodim jer ljudi obično dolaze na ideju da je to istovjetno onoj potvrdi o nekažnjavanju koja se pribavlja pri sudu. ovo je nešto drugo, na vama je da pričekate pristignuće te provjere.

no, sve ovo ja navodim općenito. najbolje je da vjerujete onome što njemu kažu u turopolju jer on tamo izdržava kaznu i znaju što i kako rade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eto, nadam se da niste bez razloga skupljali hrabrost te da ćete sa potvrdom moći ostvariti posjete. ja sam vam prethodno navela jer znam da većina ustanova ne priznaje te potvrde jer smatraju da ipak pp ima više informacija nego sud.

no, u svakom slučaju vas savjetujem da i nadalje kontaktirate sa turopoljem jer sve drugo vas samo zbunjuje i čini vas nervoznom, a možda na kraju bez razloga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija