Jump to content

Profesionalna nesposobnost 100% po novom zakonu


welebit

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Unaprijed se ispričavam ako je već bilo govora o mom upitu jer ga ja nisam pronašao.

 

Moj upit je sljedeći:

-imam status HRVI 40% na ranjavanje

-u profesionalnoj mirovini 100% vezano uz rat i to 40% ranjavanje i 60% oboljenje PTSP (za PTSP nisam predavao zahtjev za HRVI)

 

,uskoro trebam ići na ponovno liječničko povjerenstvo u mirovinsko te me zanima koliko će novi zakon utjecati na moju dosadašnju mirovinu il neće...???

 

HVALA!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo zeznuta stvar...bez rvi-a na obnovu postupka..ali najbolje pitati pravnika u mirovinskom da nebi bilo nisam znao..ipak bolje i profesionalna 100% nego opća bez vojnog dijela...jer kako tumačimo novi zakon bez rvi-a nemožeš dobiti mirovinu po zohbr..kažem budi pametan i pitaj stručnu osobu..pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo zeznuta stvar...bez rvi-a na obnovu postupka

 

Ako već odgovarate na postavljeno pitanje bilo bi uputno prije odgovora na isto da ga i pročitate malo pažljivije...

 

Moj upit je sljedeći: -imam status HRVI 40% na ranjavanje -u profesionalnoj mirovini 100% vezano uz rat i to 40% ranjavanje i 60% oboljenje PTSP (za PTSP nisam predavao zahtjev za HRVI)

 

Lijepo se vidi da je u konkretnom slučaju rijeć o HRVI 40%.... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

welebit je napisao:

-imam status HRVI 40% na ranjavanje

-u profesionalnoj mirovini 100% vezano uz rat i to 40% ranjavanje i 60% oboljenje PTSP (za PTSP nisam predavao zahtjev za HRVI)

 

,uskoro trebam ići na ponovno liječničko povjerenstvo u mirovinsko te me zanima koliko će novi zakon utjecati na moju dosadašnju mirovinu il neće...???

 

Osobno mislim da se ovdje nema sta dodati tj. rvi je ostvaren na temelju ranjavanja dakle sva prava ostaju na temelju istog posto za psihicko oboljenje niste ni predavali zahtjev.

A vjestacenje u mirovinskom bit ce samo normalni redosljed "puta dokumentacije" prema ostvarivanju opce nesposobnosti za rad posto ste naveli da imate sada profesionalnu nesposobnost.

U svakom slucaju sretno :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da krivo sam pročitao..zbunilo me ovo nisam predao zahtjev za rvi..sve u svemu ovaj novi zakon nebi trebao utjecati na ponovno vještačenje..status imaš..jedino ako vještak procijeni da nisi stekao uvjete za opću..mislim na lječničku dokumentaciju,pogoršanje,tjek lječenja i sl..pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

...pitanje, mislim da je vezano za ovu temu jer je i slučaj donekle sličan...30. lipnja 2008. otišao sam u mirovinu iz aktivne službe u gardijskoj brigadi. U svibnju ove godine došlo mi je rješenje o profesionalnoj mirovini, 100% posljedica ranjavanja u DR, od 1994. imam trajno 20% HRVI.

 

...e sad, na rješenju piše "kontrolni pregled određuje se za listpoad 2010.".Zanima me koja je svrha provođenja kontrolnog pregleda; postupak prebacivanja iz profesionalne u opću nesposobnost, revizija rješenja ili nešto treće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

salžem se s commandom,jer i mene nisu zvali na taj kontrolni pregled,a to ne znači da i Vas neče.VI se uredno liječite i nema te se čega bojati.

U slučaju pogoršanja bolesti izvršite obnovu postupka temeljem pogoršanja bolesti 1.st.vještaku ,a putem dr.OP,tada ima šanse da Vam "daju" opću nesposobnost za rad (naravno da mirovina opće ne smije biti manja nego što je sada,gleda se što je povoljnije za branitelja...npr.izvještače vam opču 50%/50% -ta je mirovina manja od ove koju sad primate, znači ostaje Vam povoljnije za Vas...

...nadam se da ste nesto razumijeli. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

welebit je napisao:

Pozdrav svima!

Unaprijed se ispričavam ako je već bilo govora o mom upitu jer ga ja nisam pronašao.

 

Moj upit je sljedeći:

-imam status HRVI 40% na ranjavanje

-u profesionalnoj mirovini 100% vezano uz rat i to 40% ranjavanje i 60% oboljenje PTSP (za PTSP nisam predavao zahtjev za HRVI)

 

,uskoro trebam ići na ponovno liječničko povjerenstvo u mirovinsko te me zanima koliko će novi zakon utjecati na moju dosadašnju mirovinu il neće...???

 

HVALA!!!

-----------------------------------------------------------

Prije svega lijep pozdrav,evo da i ja pokušam odgovoriti na tvoje postavljeno pitanje.Odgovor će nažalost biti različit od dosadašnjih.Name o čemu se radi:Imaš 40% HRVI na temelju ranjavanja, a na PTSP ni postotka.tj.nisi niti predavao dokumentaciju da ti se prizna kao posljedica sudjelovanja u DR. na PLP-u ili DLP-u.Prema tome imaš nastavno pravo samo na HRVI koji se temelji na ranjavanju,što je velika razlika

između toga i PTSP-a.Trebao si predati i dokumentaciju od PTSP-a na vještačenje kad si išao na PLP-o.Mislim , a volio bih da nisam u pravu da ti neće naknadno priznati bolest kao sudjelovanje u DR-u.jer su svi rokovi prošli za priznavanje tog statusa.Ostati će ti PTSP ali samo kao bolest a ne kao posljedica sudjelovanja u DR-u.Eto još jednom kažem volio bih da nisam u pravu, pa da ostvariš i taj dio koji ti sad naravno fali.Kada dobiješ konačno riješenje, po mom mišljenju trebao bi nakon proteka od 2 god. podnjeti zahtjev za obnovu postupka i priložiti dokumentaciju od PTSP-a , naravno uz obvezatno liječenje za to razdoblje.Pozdrav, tebi i svim braniteljima ma gdje bili :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

commando je napisao:

Ma ništa od toga. Meni je pisalo da ću na kontrolni pregled u kolovozu 2008. ali me nitko nije zvao, a evo prošlo e od toga više od godine dana.

 

 

Mojoj prijateljici stigao poziv nakon 2 godine za kontrolni pregled i to na obrascu kao da je na bolovanju,naravno sva se splašila.Kopirala sve papire i priložila prilikom pregleda.Na komisiji joj rekli da je više neće zvati,i da je to bio obavezni kontrolni pregled nakon odlaska u profesionalnu mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija