Jump to content

privremeno prebivalište, molim pomoć-hitno


beck

Preporučene objave

'jutro :)

 

zanima me da li sudski poziv stiže na adresu sa osobne karte ili na adresu privremenog prebivališta ako je osoba/okrivljenik na toj privremenoj prijavljen prije nego se protiv njega pokrenuo postupak a npr. policijski sluzbenici u nalogu zapisali adresu sa osobne?!

 

Da li je potrebno odmah na licu mjesta u zapisniku navesti

privremenu adresu ili će to oni sami vidjeti u evidenciji prebivališta i poštu slati na istu??

 

Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nejasna je svrha Vašeg pitanja (da li se odnosi na Vas ili na neku drugu osobu), ali svejedno:

 

Sudski poziv doći će na adresu iz osobne iskaznice ukoliko podnosilac tužbe ( može biti i drugi razlog) nije naveo adresu na kojoj osoba stvarno boravi.

U takvom slučaju kad poziv ne bude uručen ostavlja se podnositelju rok u kojem treba da dostavi adresu osobe kojoj sudski poziv treba biti uručen, a ta adresa može biti različita od prebivališta i boravišta.

Policija će u svakom slučaju navesti sudu adresu koja je posljednja prijavljena u njihvoj evidenciji, a neće se oslanjati samo na osobnu iskaznicu.

U slučaju da osoba ne živi ni na toj adresi dolazi u pitanje urednost dostave o čemu se možete inforimirati u postovima na tu temu u ovom forumu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kutjevo1 je napisao:

Nejasna je svrha Vašeg pitanja (da li se odnosi na Vas ili na neku drugu osobu), ali svejedno:

 

Sudski poziv doći će na adresu iz osobne iskaznice ukoliko podnosilac tužbe ( može biti i drugi razlog) nije naveo adresu na kojoj osoba stvarno boravi.

U takvom slučaju kad poziv ne bude uručen ostavlja se podnositelju rok u kojem treba da dostavi adresu osobe kojoj sudski poziv treba biti uručen, a ta adresa može biti različita od prebivališta i boravišta.

Policija će u svakom slučaju navesti sudu adresu koja je posljednja prijavljena u njihvoj evidenciji, a neće se oslanjati samo na osobnu iskaznicu.

U slučaju da osoba ne živi ni na toj adresi dolazi u pitanje urednost dostave o čemu se možete inforimirati u postovima na tu temu u ovom forumu.

 

 

Odnosi se na mene osobno, čekam sudski poziv! Imam privremenu prijavu na drugoj adresi a ne na onoj s osobne. Što se tiče adrese s osobne, nekretnina je prodana i više neću živit tamo. Kako sam shvatio pošta će mi uredno stić na privremenu adresu jer je ona evidentirana u policiji još prije god dana...?

 

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušat ću Vam pomoći samo svojim iskustvom, jer se u pravnu regulativu ne bih upuštala.

Prije nekoliko godina sam zbog liječenja u drugom gradu imala prijavljeno privremeno boravište. Također sam očekivala jedan sudski poziv i rješenje porezne uprave. U pošti su mi objasnili da tzv. Zahtjev za nadoslanjem vrijedi ograničeno vrijeme (mislim 3 mjeseca), ali se odnosi na sve osim na "službene" pošiljke, dakle upravo one za koje sam bila zainteresirana da mi stignu na privremenu adresu. Na kraju svih mojih pokušaja da nekako "automatiziram" dostavu na privremeni boravak, ispostavilo se da bi trebalo jednu po jednu instituciju pismeno obavještavati o tom novom boravištu, dakako uz dokaz o prijavi.

Sretno!

Pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija