Jump to content

jamci vracaju dug?


deki01

Preporučene objave

Kolega s posla je digao kredit u banci tj.gradevinski materijal, međutim nedugo zatim je tragicno preminuo.Ja sam mu bio jamac!Ovrha jos nije sjela meni na naplatu ali su mi poslali obavijest da moram cijelu svotu kredita uplatiti na njihov racun(dakle banke).Dali je moguce da ja kao jamac moram uplatiti taj dug, bez obzir sto je covjek iza sebe ostavio suprugu(koja bi po meni trebala otplatit njegov-njihov dug)???kako bi se to trebalo izvest!gospođa je rekla da ce ona preuzeti dug na sebe ali kako da ja sebe ogradim a da me ne zezne????hvala :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odsjek 6.

SMRT

Članak 213.

Smrću dužnika ili vjerovnika prestaje obveza samo ako je nastala s obzirom na osobna svojstva koje od ugovornih strana ili osobne sposobnosti dužnika.

 

nikako nemoj priznati dug i banci potpisati papir kojim priznješ dug . isti dug će tada biti tvoj i morat češ ga vratiti.

pročitaj Zakon o obveznim odnosima.

 

kredit je bio za zajedničke potrebe (bračna stečevina pa je i kredit bračna stečevina )

 

ako dobiješ priledlog za ovrhu na isti prijedlog obavezno izjaviti žalbu (osporavanje duga u cijelosit.žalbu poslati javnom bilježniku koje je uputio prijedlog za Općinski sud u?)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija