Jump to content

Greška servisera na motoru automobila


korisnik001

Preporučene objave

Opisati ću slučaj vezan za "popravak" mojeg vozila. Naime pred 15-ak dana dogodio mi se kvar na vozilu,odnosno kvar na turbini. Majstor koji je to ustanovio, prepuručio mi je popravak turbine u ovlaštenom servisu za iste (inače radi se o servisu koji je jedan od većih u Hrvatskoj,oko 50 zaposlenih,vrlo poznat među serviserima,čak i ovlašteni uvoznik pojedinih dijelova,rade sve od vulkanizerskih radova do precizne mehanike, itd.). Otišao sam onamo i ostavio turbinu na popravku,došao slijedeći dan po nju,platio 3200kn samu reparaciju, vratio je svojem majstoru na montažu koji je kad ju je postavio ustanovio da turbina nije ispravna. S obzirom da je pod garancijom,turbinu vraćam na reklamaciju,majstori u tom famoznom servisu ustanovljuju kvar te ga navodno otklanjaju. Nakon toga ponovno vraćam tu istu turbinu svojem majstoru (oko 130km u jednom smjeru,pa tako nekoliko puta) koji ponovo nakon montaže ustanovljava da je opet neispravna (napominjem da moj automobil radi besprijekorno sa turbinom drugog automobila). Na zahtjev tih servisera koji su navodno popravili turbinu,dovozim automobil kod njih u servis odmah ujutro gdje sam rekao istima da je sigurno problem u samoj turbini jer auto s drugom radi bez problema,čak sam i poslovođi servisa nazvao svojeg majstora da mu objasni o čemu se radi kako bi izbjegli gubljenje vremena na neke druge stvari i da se orijentiraju na turbinu. Zanemarili su to,kao i savjet mog majstora i gotovo cijeli dan su radili i izmjenjivali dijelove oko turbine,te ih ponovo vraćali,a sve u nadi da ipak nisu oni pogriješili tijekom reparacije. Nakon cijelodnevnog rastavljanja,sastavljanja,već je bilo vidno da gube živce te pola sata prije kraja smjene,odnosno zatvaranja servisa odlučuju izmjeriti pritisak u turbini mojeg vozila te ga kao takvog usporedili sa pritiskom u turbinama još dva ista vozila koja su slučajno bila na nekom popravku i ustanovili da je zaista problem u turbini u mojem vozilu. Kažu kako bi ipak bilo dobro da auto ostane kod njih u servisu kako bi ujutro stavili drugu turbinu. Zatim poslovođa odlučuje pozvati majstora koji ju je reparirao,razgovara sa strane s njim te se odlučuju da će turbinu "otvoriti do kraja" samo na kratko da bi bili 100% sigurni da je to to. Učine to,čak i naprave probnu vožnju u blizini servisa i zaista nakon što su otvorili taj ventil na turbini auto je radio u redu,no to je bilo samo privremena mjera. Ipak poslovođa odlučuje provozati automobil na dalju relaciju,gdje smo dva majstora i ja sjeli s njim u vozilo. Iako samo pokusna vožnja,poslovođa servisa vozio je auto kao da je ukraden,jurio bliže 180km/h,šaltao kao da bježi presretačima,mi smo u čudu gledali i samo sam se nadao doći sigurno u servis. No međutim događa se to da je motor pri brzini od 150km/h zaribao i naravno ugasio se. U šoku su izašli van,svi svjesni do čega je došlo,problijedili,nisu ništa pričali. No i njihova šutnja govorila je previše. Motor je zaribao. Isključivo njihovom krivnjom,vožnjom automobila sa neispravnom turbinom i na način koji sam opisao. Provjerili su razinu ulja,vjerovatno nadajući se da je mojom krivnjom ostao bez istog,ali ne,razina ulja bila je u redu,čak štoviše,novo ulje bilo je usipano nekoliko dana prije. Obećali su drugi dan me nazvati i reći mi što se zaista dogodilo. Nisu to učinili. Dva dana nakon toga odlučujem nenajavljeno doći u servis gdje sam zatekao potpuno rastavljen motor,jedan od majstora mi je rekao da je zaista zaribao motor i da će pozvati vlasnika servisa da se dogovorimo što dalje. Poslovođa je,što je vrlo zanimljivo,drugi dan nakon što mi je doslovce uništio motor,otišao na bolovanje. Dolazi vlasnik i odmah me verbalno napada da oni neće snosit krivicu što je motor zaribao te da se izvolim izjasnit što da oni čine,odnosno da ja snosim troškove popravka. Nisam se složio s tim te mu nakon nekoliko pokušaja objašnjavanja ukazao na propuste njegovih djelatnika i na sam način vožnje poslovođe gdje je on začuđeno priznao da su onda ipak oni krivi za kvar te kako će snosit troškove popravka. Napomenuo sam između ostalog,da sam na servis došao zbog reklamacije turbine sa potpuno ispravnim motorom da bi se dogodilo ovo što sam opisao te da želim automobil u prvobitnom stanju bez svojeg dodatnog ulaganja za koje nisam kriv. Složio se s time i obećao automobil popraviti u roku od četiri dana. Nakon dva dana me nazvao poslovođa koji se vratio na posao i pitao me što sam to rekao vlasniku servisa,te sam odgovorio kao sam iznio činjenice,odnosno da je zaista na takav neprilagođen način vozio automobil i uzrokovao kvar na motoru čemu su svjedočile i njegove kolege. Njegova izjava je između ostalog :"...nisam vozio 180 nego 176km/ što je bitna razlika.",na što bih se nasmijao da nije tragično. Rekao je kako će prema dogovoru ipak popraviti automobil,ali da i ja snosim dio troškova u zamjeni dijelova koji nisu direktno oštećeni,ali valjalo bi ih zamjenit,pristao sam na to,no njihovim zahtjevima nikad kraja,tako da su htjeli još dijelova o mojem trošku jer je motor u lošem stanju prema njihovim tvrdnjama. Rekao sam da ja problema sa motorom nisam imao nikad i da želim da ga dovedu u stanje u kakvom je došao u servis,naravno sa ispravnom turbinom koju sam uredno platio. Nisam na to pristao nego sam nazvao vlasnika koji me je arogantno prozvao da sam ipak ja kriv i da ih ne zanima popravak mojeg vozila. Ponovo se nisam složio s time,te smo na kraju kroz svađu dogovorili da ću doći i definirati što i kako dalje. No nakon svega mislim da će to završiti na sudu... Komentar?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija