Jump to content

podjela imovine


mrkvica9

Preporučene objave

Poštovani!

 

Pišem u ime svoje majke. Nedavno se doselila k meni. Morala je otići iz svoga doma radi očevog maltretiranja (psihičkog, verbalnog s ozbiljnim prijetnjama da preraste u fizičko). S obzirom da je u nekim godinama kad ju rastava više ne interesira, postavlja se pitanje podjele imovine. Ustvari ona bi se htjela upisati kao suvlasnik, jer kompletna imovina koju su stekli u braku glasi na moga oca. Ona je uložila i neki novac dobiven prodajom zemlje koju je naslijedila od svojeg oca. Brak je sklopljen 1967. godine. Zanima me i kakva su moja prava na imovinu moga oca, jer pretpostavljam da je on već sklopio ugovor o doživotnom uzdržavanju s mojom sestrom. Što ako moj otac umre prije moje majke i ima ugovor sa mojom sestrom, da li majka i ja tada imamo ikakva prava na imovinu (kuća i vikendica). Zahvaljujem na odgovoru. Mrkvica

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

majka može podnijeti tužbu za utvrđivanje bračne stečevine.

 

ugovor o doživotnom uzdržavanju potpisan od strane jednog suvlasnika bračne stečevine može se pobijatizbog povrede bračne stečevine.

pregledaj praksu Vrhovnog suda

www.vsrh.hr

 

u slučaju da majka umre prije oca na ostavinskoj se može tražiti podjela njenog djela bračne stečevine.

kod ugovora o doživotnom uzdržavanju nema nasljeđivanja imovine.

po ugovoru sve pripada davatelju uzdržavanja.

zato je nužno što prije rješiti pitanje bračne stečevine.

 

majka je izvanknjižni vlasnik 1/2 imovine stečene u braku

bez obzira što je sva imovina gruntovno upisana kao očeva imovina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija