Jump to content

molim uoućene izračun mirovine


grgurt

Preporučene objave

dobio sam obavjest da je rješenje invalidske vojne mirovine pravomoćno od 21.10.2009.te mi je prethodno donešeno rješenje o predujmu mirovine od 2330,10 radi se o 70%vojno 30%civilno opća i hrvi i dragovoljac a po činu i ustrojbenom mjestu vojnik.prvo bih pitao dali je esadova tablica za izračun mirovine točna i naveo bih da imam 9 godina staža te 4 godine rata tj duplo 8.pitam kopetentne kolika bi mi mirovina trebala biti točno jer moram posuditi novac dok nedobijem konačno rješenje i prvu mirovinu jer sad sa predujmom izlazit ću na kraj sa krajem.mrnjavac bio bih zahvalan na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grgurt je napisao:...prvo bih pitao dali je esadova tablica za izračun mirovine točna...

Nije točna jer ne uvažava elemente koji se mjenjaju ( podaci su stari, nema mogućnosti unosa nekih novih podataka ,...) i na nepravilan način računa pvb za "civilni" dio, ne razlikuje pridodani od beneficiranog staža ...

 

i naveo bih da imam 9 godina staža te 4 godine rata tj duplo 8.pitam kopetentne kolika bi mi mirovina trebala biti točno...

Kolika je točno zna samo HZMO-o... Tisuću puta je na forumu navedeno bez podataka o plaći nema nikakvog nazovi ozbiljnijeg izračuna "civilnog" dijela

"Vojni" dio se može izračunati u plus minus lipu - još samo nedostaje podatak o datumu nastanka invalidnosti ( datumu vještačenja)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Đuro,molim te odgovor na jedno pitanje.Radi se o izračunu civilnog dijela mirovine,tj.o njegovom objašnjenju.Naime izračunan mi je civilni dio oko 2300 kuna.I sad pošto je prevelik(veći nego za ostvarenih 40 godina rada itd...)srezan je na 1032 kn.Zanima me sljedeće:Da li kad napunim 60 godina života imam pravo na taj puni iznos od 2 i nešto tisuće kuna ili ostaje trajno onaj iznos od 1032 kn,ili da nazovem svog referenta u mirovinskom i da pitam?Ne volim iz zvati,pa te molim da mi ti na to pitanje odgovoriš,naravno ako nije problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

branko5 je napisao:

...Zanima me sljedeće:Da li kad napunim 60 godina života imam pravo na taj puni iznos od 2 i nešto tisuće kuna ili ostaje trajno onaj iznos od 1032 kn...

Iznos invalidske mirovina (bez obzira na vrstu i uzrok invalidnosti - nesposobnosti za rad...) se izračuna po elementima na dan nastanka invalidnosti (dan vještačenja...)i sve su daljne promjene vezane samo za AVM i nema nikakvih izmjena zbog navršenih godina ili sl. ... u tvom slučaju ostaju te 1032 kune, kako ti kažeš, trajno kao jedan od elemenata kod izračuna iznosa mirovine...Možeš zvati referenta ali nema smisla - sve piše u rješenju i tu HZMO-o nikad ne "fula"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Đuro! da li iman pravo na dionice sad kad odlazim u mirovinu zgog profesionalne nesposobnost?zbog invalidnosti kojih iman 20%hrvi,je da je privremeno ali mi je rekao vjenčani kum koji je bio 3 ipo godine u 4 brigadi rekao da se može to napisati i nakon prvostupanjskog riješenja u općini na običnom papiru zahtjev,tako mi je rekao kum i tako je on napravio,i da li se zna iznos za tu invalidnost? :misli:i nakon predavanja zahtjeva koliko se to čeka ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Temeljem statusa HRVI imate pravo na dionice. Rješenje mora biti ili drugostupanjsko ili prvostupanjsko s naznakom da je prošlo reviziju. Dionice se mogu potraživati i temeljem privremenog statusa ali po usmenim informacijama ovi u fondu rade prvo zahtjeve s trajnim statusom pa se stvara slika da ne prolaze oni s privremenim i tu ( oko privremeno - trajno) ima sve više rekla - kazala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, n eznači to već prvostupanjsko s naznakom da je prošlo reviziju znači da se radi o rješenju Ureda državne uprave (prvostupanjsko...) kojim vam se priznaje status HRVI-a i ono na sebi ima pečat MOBMS da je prošlo reviziju ( pečat, datum i broj ...) odnosno MOBMS u postupku revizije tog rješenja nije donosio drugostupanjsko rješenje već je naznačio da je prvostupanjsko prošlo reviziju i da je izvršno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Đuro!ali koliko se to čeka i koliki je iznos za invalidnost 20%????iman prvostupanjsko 2 puta i sada čekam drugi put drugostupanjsko,mislim da bi teribalo biti pozitivno ako se ne varam ,ali zašto ovi državnoj upravi i ne žele da nam baš sva ta prava kažu, koja imamo??ali otiču ovaj tjedan u ured baš me zanima šta će mi reć gospoda??? :misli i možete li ovo sve malo pojasniti koliko dionica za 20% itd?meni to ništa baš nije jasno i ko to isplačiva da znam da me ne pilaju sad u općini kad odem u ponediljak,pozdrav :vrti::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za duru prijatelju datum otkada mi se priznaju prava na mirovinu je 15.07.2009.pošto je prošlo polugodište dali se računa po aktualnoj vrijednosti za 2008 ili 2009 god. a po tvom kolki bi vojni dio bio za opća,vojnik,70% vojno,30%civilno hrvi 30% dragovoljac tj koeficient 1.85.pitam i dali će se računati avm iz 2008 g0d ili od 1.07.2009 je povećan na 58,37 kn.to mi je važno jer sam pročitao da se računa pvb tj osnovica plaće koja predhodi godini ostvarivanja prava ili se odnosi samo na pvb a avm sse računa od datuma promjene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je datum invalidnosti 15.07.2009. tada se elementi za izračun ( PVB,...), osim AVM-a, uzimaju prema 2008 a AVM se uzima onaj koji "vrijedi" za polugodište datuma invalidnosti ( 2/2009... 58,37)... Ako datum početka isplate nije isti kao datum invalidnosti tada se izračunati iznos (na dan invalidnosti) preračunava s novim AVM koji vrijedi za polugodište datuma kada počinje isplata...

"Vojni" dio (vojnik, datum invalidnosti u 2 polugodištu ove godine,...)= 4159,26 (+- 3 lipe zbog zaokruživanja i množenja na četvrtoj decimali međurezultata)....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bigtuna je napisao:

...pomagaj

Ne mogu ja tu ništa pomoći jer:

- ako je toliko kuna dobio valjda je dobio i "papir" temeljem kojega ga isplaćuju - neka pročita rješenje, u rješenju sve piše...pa ako nešto ne štima ili mu nije jasno -> neka pita

- ovako pitanje u stilu je li to točan izračun-> ne bih odgovarao jer držim do svoje ozbiljnosti (ili nazovi ozbiljnosti... :-D )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zna li netko dali Mirovinsko ima nekakve isplate i drugi datum u mjesecu osim dječjeg i mirovina?

U petak sam zvao irovinsko poradi riješenja za mirovinu, teta mi kaže da mi je riješenje na prepisivanju, ta da je na njemu 5 5oo za isplatu i da je moguće da ču dobiti prije novac nego li riješenje. Pa me zanima kada bi to moglo biti, u MUP-u imaju oko 15. u mjesecu kada vrše isplate korekcija bolovanja i slično, ima li i mirovinsko takvo što. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osim redovitog termina isplate mirovina ( oko 10-og u mjesecu) HZMO isplaćuje razna druga prava (akontacija, razlike mirovina, razlike po rješenjima , ...) i van tog termina i nije vezano nekim datumom tj. može biti 4-og u mjesecu, može biti sutra ... nema odredbe već kada likvidatura HZMO- odradi posao i ima ili dobije novca od državne riznice... i teta je u pravu stvarno može biti da ti dobiješ novac prije nego rješenje ...ali nema garancije da to mora biti npr. 23. ovog mjeseca ili 8-og sljedećeg...Ali ako se radi o prvoj isplati mirovine i nema nekih zaostataka zbog "prebijanja" s akontacijama ili razlika po prethodnim rješenjima i sl. onda se ne nadaj prije redovite isplate u siječnju sljedeće godine...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija