Jump to content

Spajanje parcela - uporabna dozvola


Deny007

Preporučene objave

Molim Vas za pomoć ako je moguće,

Kupio sam 2 parcele 1996 jedan je bila 1050m2 građevinska + parcela uz 1570m2 poljoprivredna. Sa građevinskom parcelom sam kupio i dokumentaciju riješena struja voda i telefon i projekt od 300m2 poslovno stambene zgrade sa septičkom jamom. Sa plaćenim komunalijama. 1998 godine sam počeo sa radovima gdje mi je jedna građevinska renomirana firma izgradila objekat od cca:650m2 na građevinskoj parceli od 1050m2 i bazen 10m x 5m na poljoprivrednoj zemlji a na poljeprivrednoj zemlji je i parking za cca 25 automobila, u to vrijeme legalnim uslovima i provedena je papirologija gdje je nekretnina, garaža i bazen su upisani i ucrtani u katastar, gruntovnicu i sud sve je upisano i ucrtano. U vlasničkom listu postoji zabilježba da nekretnina ne posjeduje uporabnu dozvolu što u to vrijeme sam mogao riješiti ali sam htio ušparati kao i većina ljudi u R.Hrvatskoj ja smatram cca: 90% ljudi kao i ja ima isti problem. Pošto bi htio prodati objekat htio sam potražiti uporabnu dozvolu, koju nemogu dobiti kako su mi rekli u urbanističkom uredu.

Moje je pitanje na koji način je moguće da ja spojim svoje dvije parcele i da platim potrebne komunalne doprinose kako bi dobio potrebnu kvadraturu građevinske parcele koja je potrebna za moju nekretninu. Navodno meni nedostaje samo 100-200 m2 da je veća građevinska parcela kako bi ispunio uvjete za dobivanje uporabne dozvole. Čuo sam neke glasine i hvatam se za slamku da je moguće parcelu veću od 2000m2 pripojiti objektu, ako ne cijelu barem jednim djelom pripojiti pa da ispunim uvjete ako je to istina ja imam mogućnost kupiti od susjede isto tako poljoprivrednu parcelu veličine preko 1000 m2 koja graniči sa mojom poljoprivrednom parcelom.

Molim Vas za savjet kako riješiti problem koji 90-ih godina nije bio problem a sad se novim zakonima to promjenilo. Ako uopće postoji mogućnost da se moj problem riješi.

Zahvaljujem svima.

Ljep pozdrav.

Deny

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

problem je rješiv na način da otkupite potebnu kvadraturu, odnosno stanje na terenu uskladite sa važećom prostorno-planskom dokumentacijom (GUP, UPU,DPU). pitanje je dali se zemljište koje vam je potrebno za formiranje građevinske parcele nalazi u građevinskog zoni. ako nije morate pokrenuti izmjene i dopune plana, što je veoma teško.prenamjeniti poljoprivredno u građevinsko... planovi se ne mjenjaju tek tako. o mogućnosti raspitajte se u uredu za prostornog planiranja vašeg grada ili županije.tu ima dosta parametara koje morate zadovoljiti da biste legalizirali vaš objekt (kig, kis...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija