Jump to content

ugovor o radu ???


mikimini

Preporučene objave

molim za pomoc....

koliko godina za redom poslodavac moze potpisivati ug.na odredeno, tj. da li postoji zakonski rok do kada se moze potpisivati ug. na odredeno ? nikako da docekam ug. na neodredeno.

 

drugo pitanje je da li postoji zakonski propisan shema za extra dane godisnjeg, pod time mislim dobivanje dana za godisnji na temelju radnog staza, strucne spreme, djece itd.

 

i zadnje pitanje da li postoji zakonski propisna spranca kako bi trebao izgledati ug. o radu. naime poslodavac ga doslovno sam izmislja i pise.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mikimini je napisao:

molim za pomoc....

koliko godina za redom poslodavac moze potpisivati ug.na odredeno, tj. da li postoji zakonski rok do kada se moze potpisivati ug. na odredeno ? nikako da docekam ug. na neodredeno.

 

drugo pitanje je da li postoji zakonski propisan shema za extra dane godisnjeg, pod time mislim dobivanje dana za godisnji na temelju radnog staza, strucne spreme, djece itd.

 

i zadnje pitanje da li postoji zakonski propisna spranca kako bi trebao izgledati ug. o radu. naime poslodavac ga doslovno sam izmislja i pise.

 

Poštovani,

 

a. Poslodavac ne smije sklopiti jedan ili više uzastopnih ugovora o radu na određeno vrijeme, na temelju kojih se radni odnos s istim radnikom zasniva za neprekinuto razdoblje duže od tri godine (može i dulje od 3 godine ako se mijenja privremeno nenazočan radnik ili zbog drugih objektivnih okolnosti).

 

b. Ne postoji zakonski propisana shema za povećanje dana godišnjeg odmora jer Zakon o radu uređuje minimalan broj dana g.odmora - to što vi navodite obično se regulira kolektivnim ugovorima ili pravilnikom o radu pa provjerite obvezuje li koji od kolek. ugovora vašeg poslodavca.

 

c. Ugovor o radu sklopljen u pisanom obliku, odnosno potvrda o sklopljenom ugovoru o radu iz članka 12. stavka 3. ovoga Zakona, mora sadržavati sve bitne uglavke, a najmanje o:

1) strankama te njihovom prebivalištu, odnosno sjedištu,

2) mjestu rada, a ako ne postoji stalno ili glavno mjesto rada, napomenu da se rad obavlja na različitim mjestima,

3) nazivu posla, odnosno naravi ili vrsti rada, na koje se radnik zapošljava ili kratak popis ili opis poslova,

4) danu početka rada,

5) očekivanom trajanju ugovora, u slučaju ugovora o radu na određeno vrijeme,

 

a za ostale odredbe može upućivati na odredbe zakona o radu, kolektivnog ugovora ili pravilnika o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija