Jump to content

Odšteta


KristijanB

Preporučene objave

Poštovani,

Javljam Vam se u nadi da ćete mi pravno pomoći jer ja nemam znanje potrebno za sastavljanje tužbe.

Naime, prije nekog vremena posjetio sam jedan od Zagrebačkih klubova u kojem je te večeri bio organiziran koncert.

U samom klubu nisu, kako je to svuda uobičajeno na takvim događanjima, točili pivo u plastične čaše, već su se davale staklene boce od 0,33l.

Preveliki propust, jer je tako gotovo svatko u ruci držao potencialno oružje..

A bitno da se ljudi dobro pretresaju na ulazu.

Naravno, pošto je koncert, praznu bocu se u onoj gužvi nije imalo gdje odložiti, tako da se na podu u kratko vrijeme našla hrpa što boca, što razbijenog stakla.

I tako sam stao na komad stakla, koji je prošao kroz đon zabivši mi se u stopalo.

Sreća u nesreći da je staklo ušlo na sredini stopala a ne recimo u kost na peti.

Ne želim spominjati što bi se desilo da se to dogodilo prijatelju koji se isto tamo nalazio a boluje od Hemofilije !

Rana je ubodna od nekih 2cm koju sam uz obilato krvarenje pokušavao mobilizirati kod šanka.

Konobari su mi rekli da mi ne mogu pomoći jer u klubu NEMA PRVE POMOĆI !

Samo sam pušten od strane redara iza stage-a gdje sam nakon zaustavljanja krvarenja sam morao se autom odvesti do bolnice gdje sam dobio dvije inekcije protiv Tetanusa, te imam 4 šava.

Da li sam kakvu boleštinu na prljavom podu pokupio, znati ću nakon vađenja krvi.

 

Sljedećih mjesec dana mi je kretanje bilo prilično otežano, pa je bio problem nalazit se sa profesorima zbog izrade diplomskog rada.

Od dokaza imam 3. ljudi koji to mogu posvjedočiti, povijest bolesti iz bolnice i kartu sa koncerta.

 

Pa bih trebao pismenu tužbu, koja je sastavljena od strane pravne osobe, pošto ja ne poznajem pravnu terminologiju ni zakone.

I da li bi se i po kojim to člancima KZ-a mogla tražiti eventualna odšteta.

 

Pošto sam tek diplomirao i trenutno sam bez posla, ne mogu si priuštiti odvjetnika, te Vas s toga još jednom molim za pomoć!

 

Unaprijed se zahvaljujem !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Premješteno u obvezno.

 

Kazneni zakon nema puno veze s time,

 

To regulira Zakon o obveznim odnosima i to onaj dio koji određuje odgovornost organizatora priredbi.

 

On je neusmnjivo odgovoran za štetu, ali ona neće biti sigurno više od par tisuća kuna.

 

Odvjetnik je potreban jer sami to nećete znati sročiti.

 

Kao nezaposlena osoba bez imovine (?) imate pravo na besplatnu pravnu pomoć. Za to se možete obratiti odvjetničkoj komori. U svim sudovima su također dužni imati obrasce za pružanje besplatne pravne pomoći izložene na vidljivom mjestu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija