Jump to content

Ovrha nad zajedničkom imovinom,,želim svoja prava


adisa39

Preporučene objave

Suprug mi je dugo godina bio obrtnik,u međuvremenu se razbolio i otišao u invalidsku mirovinu. Vlasnik je kuće na kojoj su ostale hipoteke banke i ovrha porezne uprave.Ja sam radila u drugom poduzeću, ne u suprugovom obrtu, a pošto smo 15 godina u braku,mislim da imam pravo na polovicu kuće, bez obzira na te hipoteke i ovrhe. Kome se trebam obratiti i kuda trebam ići da bi ostvarila svoja prava,da ne završim na ulici pod stare dane..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

adisa39 je napisao:

Suprug mi je dugo godina bio obrtnik,u međuvremenu se razbolio i otišao u invalidsku mirovinu. Vlasnik je kuće na kojoj su ostale hipoteke banke i ovrha porezne uprave.Ja sam radila u drugom poduzeću, ne u suprugovom obrtu, a pošto smo 15 godina u braku,mislim da imam pravo na polovicu kuće, bez obzira na te hipoteke i ovrhe. Kome se trebam obratiti i kuda trebam ići da bi ostvarila svoja prava,da ne završim na ulici pod stare dane..

 

Poštovana,

 

ako je suprug kupio kuću prije braka ili je naslijedio, ona ne predstavlja bračnu stečevinu, a i da predstavlja bračnu stečevinu polovica bi bila Vaša u slučaju rastave braka. Niste naveli odakle potječe kuća. Ako je suprug upisan kao vlasnik 1/1 kuće, sasvim je legalno mogao raspolagati istom na način da je optereti hipotekom i sl. a podrazumijeva se da će se vjerovnici (banka i država u ovom slučaju) naplatiti iz iste ukoliko im dug nije podmiren. Eventualno, ali napominjem eventualno, ako postoji ikakav način da se utvrdi Vaše pravo na dio kuće, možete do dovršetka ovršnog postupak uputiti prigovor treće osobe radi proglašenja ovrhe nedopuštenom, ali učinite to uz stručni savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija