Jump to content

Mladi vozač


koka24

Preporučene objave

Imam pitanje kao i svi!Danas sam dobila poziv na sud jer su me 2008. zaustavili kao mladog vozača te mi naplatili kaznu od 1000 kn.Ja ju nisam platila jer imam vozačku od 2004 što je onda bilo već 4 godine,sad več 6.Te onda kad sam polagala nije bilo tog zakona.Šta mogu reć na sudu,jel se mogu žaliti još ili šta već,jer sam i na porodiljnom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koka24 je napisao:

Imam pitanje kao i svi!Danas sam dobila poziv na sud jer su me 2008. zaustavili kao mladog vozača te mi naplatili kaznu od 1000 kn.Ja ju nisam platila jer imam vozačku od 2004 što je onda bilo već 4 godine,sad več 6.Te onda kad sam polagala nije bilo tog zakona.Šta mogu reć na sudu,jel se mogu žaliti još ili šta već,jer sam i na porodiljnom!

 

Ishodovali ste vozačku dozvolu 2004. godine sa statusom mladog vozača za prve 2 godine.

 

Od 2006. do 2008. godine ste vozili vozila "B" kategorije bez ograničenja, sve do kad vas 2008. godine policija nije zaustavila.

 

Vi ste nakon isteka statusa mladog vozača stekli pravo upravljati vozilima svih kategorija i to stečeno pravo vam novi zakon iz 2008. godine ne može oduzeti.

 

Pozovite se na čl. 89. stavak 4 i 5 Ustava RH koji zabranjuje povratno djlovanje zakona osim u slučaju posebnog objašnjenja, a Zakon o sigurnosti prometa na cestama po kojem ste dobili kaznu, to objašnjenje - nema.

 

U slučaju da vas sud opet kazni, radi se o greški suda, tada je potrebno u pisarnicu Općinskog državnog odvjetništva predati prijedlog za podnošenje zahtjeva za zaštitu zakonitosti, u ovom slučaju zaštiti čl. 89. Ustava RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija