Jump to content

Pitanje u vezi kredita


gogoknez

Preporučene objave

Dobro veče svima

Nisam znao gdje bi smjestio svoje pitanje, pa ga stavljam ovdje (ispričavam se adminu ako sam pogriješio)

 

Situacija je sljedeća. Prošle godine dobio sam ponudu od PBZ-a da izvadim Visa Charge karticu s kojom ima odgodu plačanja 30 dana, tj, sa mog tekučeg računa skidaju iznos koji sam skinio sa Vise 25. u mjesecu. Odobreni iznos koji mogu podignuti je 12000 kn.Nisam zaposlen za stalno, radio sam godinu i pol preko studentskog servisa, a ostalih godinu i pol dobivam plaču direktno na moj tekući račun u PBZ-u. Imam stalna mjesečna primanja u visini 500 eura. Kad su mi izdavali karticu pitali su gdje trenutno radim, ja sam im dao ime firme i napomenuo da nisam za stalno zaposlen, te su to ime firme i upisali u računalo. Igrom slučaja, automobil mi se pokido, te sam sa Vise podigao 6000 kn za servis, te sad 25. neću moć u potpunosti podmirit taj iznos, jer uz ovo, imam kredit za auto preko roditelja te druge izdatke za gorivo do posla i nazad, stanarina, režije, hrana i ostalo.Ostavljat ću na kartici svaki mjesec koliko budem mogao, da što prije podmirim taj minus. Podmirit ću ga kroz 2,3 mjeseca. Kad sam podizo kraticu, rečeno mi je da je prva godina članstva besplatna i bezkamatna, te da u slučaju da na dan dospjeća plačanja nemam puni iznos za skinuti, skinut će ostatak pri sljedećoj uplati na moj tekući račun. E sad, mojoj djevojci koja radi skoro 4 godine preko studenstskog servisa, prije 3 godine odobrili su kredit (pbz) u iznosu 1500 eura na temelju stalnih mjesečnih primanja, podigla ga je na 3 godine i sad je pri kraju sa isplatama. Mene zanima, mogu li ja na temelju svojih mjesečnih primanja iako nisam zaposlen za stalno, dobiti u banci kakvu pozajmnicu ili kredit u iznosu oko 1000 eura kako bih podmirio dugovanje? Trebam li od direktora tražiti neku potvrdu o stalnim primanjima i uplatama na moj tekući račun ili nešto slično kao dokaz da redovno dobivam plaču na svoj račun? Razmišljao sam da bi mi ova opcija bila najbolja, da dignem tih 1000 eura ako je moguće na npr godinu dana, isplatim dug, te da kroz godinu dana vračam podignuti novac na rate. Na sebi nemam nikakvu nekretninu, jedino što se vodi na mene je moj automobil.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija