Jump to content

Dijte s razlicitim prebivalistem od majke preko granice s majkom


mar12345

Preporučene objave

Da li je potreban pristanak oca za prelazak granice s djetetom? Mi nismo vjencani ali smo zajedno. Otac i dijete su belgijanci, dijete je rodeno u italiji, otac i dijete imaju boraviste u italiji a ja u hrvatskoj. do sada smo uvijek putovali zajedno. kada sam se trebala vratiti dosli bi zajedno u hr i onda smo otisli svi zajedno u it. sada bi nas on odveo u hr i onda bi se trebao vratiti zbog posla. da li ja mogu prijeci sa djetetom granucu buduci da imamo razlicito drzavljanstvo, prezime i prebivaliste???? koji mi papiri trebaju?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mar12345 je napisao:

koji mi papiri trebaju?????

Samo putne isprave. Putovnice ili osobne iskaznice. Ne može suprugova putovnica ako je dijete upisano u nju.

 

Ovo će suludo zvučati, ali trenutno Hrvatska ima takvu rupu u zakonu da dijete koje posjeduje vlastitu putnu ispravu i novčana sredstva, doslovno može propuzati preko graničnog prijelaza, a da granična policija nema nikakve zakonske mogućnosti za intervenciju.

 

Navedeno vrijedi isključivo za postupanje granične policije RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija