Jump to content

Usporen razvoj djeteta rastavljenih roditelja


fikus

Preporučene objave

Dakle, stvar je ovakva: bivša je sa mojim sinom po preporuci psihologa iz vrtića otišla u SUVAG centar na logo i psiho pretrage i konstatirali poražavajuću situaciju kod razvoja mojeg djeteta od 5 godina i četri mjeseca. Moj sin u toj dobi miješa padeže, rečenice su nesuvisle i nedorečene, njegov repertoar je manifestacija nasilja u pogledu njegove spoznaje realnog života u kojem se nalazi. Stalno spominje ubijanje, mačeve, tučnjave i Ninđe kornjače koje izvode svoje borilačke vještine sa mačevima, što je rezultat njegove vizije i manifestacije uzora ponašanja kojem se i on sam priklanja. Dakako više nije sa onim Talibanom u Samoboru, već je promjenila svoga partnera u Dugom Selu, što je za dijete značilo pravi šok promjene sredine i uvjeta okoline.

Uzroci ovakvog ponašanja i duševnog razvoja djeteta je u činjenici totalne odsutnosti oca u njegovom odgoju i obrazovanju, nametanju svog partnera za "tatu", pa dijete do svoje pete godine nije znalo tko mu je rođeni tata.

Iz SUVAGA su odmah preporučili da dijete mora ići u specijalni vrtić. Bivša i dalje ograničava susrete i druženje djeteta sa ocem, ali to je zapravo u cijeloj situaciji postao najmanji problem. Žalosno ali to je posljedica izuzetno burne rastave braka, pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa tko je kriv što dijete do pete nije znalo za oca?-nemojte se ljutiti ali u velikoj mjeri vi kao otac. Isto, ako da mislite da dijete ne živi u prihvatljivim i primjerenim uvjetima, nema zapreke da o tome obavijestite nadležna tijela, prije svega centar za socijalnu skrb ili da putem općinskog suda zatražite drugačiju odluku o roditeljskoj skrbi, a ne onako kako je određeno Presudom o razvodu braka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To Vam je Sizifov posao. Već sam to probao uraditi, ali bez nekog velikog uspjeha Ja sretan da ga uopće viđam par sati tjedno koliko mi ona dopusti. Bio sam u centru, ali situacija je tamo više nego strašna. Tipične birokratske ambrozije koje samo troše novac nas poreznih obveznika i uvjek su na strani majke. Ja sam se tome, moram priznati, prilagodio. Ali takvoj prilagodbi su u pravilu skloni i drugi očevi, pogotovo kada se ima u vidu katastrofalna situacija u pravosuđu, ekonomska situacija, depresivna situacija... Možda trebam naći rješenje, što uraditi korisno sa svojim djetetom za ovih par sati koliko je samnom tijekom vikenda. Barem da zna definirati boju i nacrtati nešto, bio bi to uspjeh...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dunjaleva je napisao:

Pa tko je kriv što dijete do pete nije znalo za oca?-nemojte se ljutiti ali u velikoj mjeri vi kao otac.

 

Dunjaleva,

 

Bilo bi jako dobro da ne dijelite packe u temama o kojima nemate baš nikakvog pojma.

Ispada da je uvijek za sve kriv otac, čak i kad mu sistem onemogućuje da odgaja dijete.

 

Otiđite u Sesvete pred CZSS, tamo jedan otac zbog ovakve stvari već tjedan dana štrajka glađu okružen transparentima koji opisuju njegov slučaj.

Da tako štrajka majka, već bi bila primljena kod premijerke i predsjednika.

 

Kod nas je sistem takav da otac nema realne izglede da zaštiti svoje dijete.

 

Bude li u tome previše uporan, vjerojatnije će završiti u zatvoru pod lažnim optužbama da je obiteljski zlostavljač, nego uspjeti zaštititi svoje dijete.

 

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja se ne slažem s takvim ocjenama, pogotovo da su svi na strani majke, a da otac ne može zaštititi dijete. Ako se vratim na konkretnu situaciju onda što čeka otac da već odavno, na sudu nije tražio promjenu odluke o roditeljskoj skrbi, barem to ne navodi. Promatra dijete koje mu, po njegovom mišljenju živi u koma uvjetima, i sad nakon proteka dosta vremena naravno da mu je teže, ali nije nemoguće da zaštiti dijete. I ponavljam, nije mi cilj dijeliti packe očevima, ali mislim da ima dobrih i loših očeva, a isto tako i majki. Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dunjaleva,

niste predugo s nama na forumu, a da jeste primjetili bi da je ovaj primjer već dugo na repertoaru.

Naime, prvo je CZSS tvrdio da ne može napraviti ništa da bi otac viđao dijete, potom je trebalo isto toliko vremena dok ih se uvjeri da baš i nije tako, potom da se pokrenu, još više pismenih zahtjeva, mnogo propalih pokušaja dogovora, ponovnih traženja itd itd itd. Sada promjenom majčinog partnera izgleda priča kreće iz početka uz dodatne posljedice.

Da, moglo se zaštititi dijete i njegova prava, ali dok se efikasno pokrene nepokretna tvorba, djetetu vrijeme protječe. Na njegovu štetu, naravno. Ovom petogodišnjaku je tako proteklo najmanje 2/3 života, a uz ponešto rezultata ostatak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

dunjaleva,

niste predugo s nama na forumu, a da jeste primjetili bi da je ovaj primjer već dugo na repertoaru.

Naime, prvo je CZSS tvrdio da ne može napraviti ništa da bi otac viđao dijete, potom je trebalo isto toliko vremena dok ih se uvjeri da baš i nije tako, potom da se pokrenu, još više pismenih zahtjeva, mnogo propalih pokušaja dogovora, ponovnih traženja itd itd itd. Sada promjenom majčinog partnera izgleda priča kreće iz početka uz dodatne posljedice.

Da, moglo se zaštititi dijete i njegova prava, ali dok se efikasno pokrene nepokretna tvorba, djetetu vrijeme protječe. Na njegovu štetu, naravno. Ovom petogodišnjaku je tako proteklo najmanje 2/3 života, a uz ponešto rezultata ostatak.

Slažem se u potpunosti, i daleko smo mi od toga da je sve uređeno. I u ovom primjeru se vidi da uvijek pati dijete. PS. Istina da tek odnedavno sudjelujem u raspravama, ali čitam vas odavno. Pozdrav svima :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je potrebno 2g dok CZSS shvati da dijete ima pravo provoditi vrijeme s ocem, pola godine da uganja majku da se to ipak dogodi, par mjeseci da se događa jednom tjedno, po par mjeseci da majci objasni da nije poželjno inzistirati da svakog njenog partnera naziva tatom a oca ne, dulje vrijeme do intervencija da dijete krene logopedu na preporuku vrtićkih psihologa i defektologa, a svaka stvar gurana sa više pismenih zahtjeva, definitivno se ne radi o neuređenosti nego popriličnoj inertnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dunjaleva je napisao:

Pa tko je kriv što dijete do pete nije znalo za oca?-nemojte se ljutiti ali u velikoj mjeri vi kao otac. Isto, ako da mislite da dijete ne živi u prihvatljivim i primjerenim uvjetima, nema zapreke da o tome obavijestite nadležna tijela, prije svega centar za socijalnu skrb ili da putem općinskog suda zatražite drugačiju odluku o roditeljskoj skrbi, a ne onako kako je određeno Presudom o razvodu braka.

 

Ova objava je ipak pomogla da se nešto pomakne sa mrtve točke. Evo se bivša "ukakala u gaće" kada sam joj danas SMS-om zaprijetio kaznenom prijavom, ukoliko ne bude od slijedećeg tjedna dijete počelo pohađati vrtić za specijalne potrebe prema preporuci SUVAG-a. Danas je mobitel, telefon, mamin telefon, zvonio barem deset puta, čak se javila porukom sa facebook-a. Istina je da je mojem djetetu ovakvim ponašanjem majke, ali i institucija nanijelo vrlo velike štete, pa sada treba (naravno što je u mojoj moći) poraditi da se djetetu pomogne. Možda više pristupom oca prema djetetu, nego nekakvim pravnim savjetima, jer je ovo već postala "borba ovnova na brvnu", pa sam od toga veoma umoran. Ja ću, naravno opet obavjestiti sve mjerodavne institucije u svezi ovog problema, priložiti kao dokaz nalaz psihologa SUVAG-a, i povesti tužbu općinskom sudu zbog zanemarivanja djeteta od strane majke. "Ima svjetla na kraju tunela". Najbitnije mi je moj sin i daljnji njegov razvoj, a ostalo je sve manje važno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema iskustvu sam zaključila da sve te tzv. majke velike glumice - pokazuju se kao arogantne i bahte, dok su očevi oni koji ''posuđuju'' vlastito dijete za vikend od njih i smatraju da se sa ocem ne treba ništa dogovoriti. Otac za nju nema nikakva prava, pošto je ona skrbnik, ona to shvaća da je ''vlasnik djeteta''. Međutim, iza te kulise bahatosti i arogancije, stoji jako krhka biljčica, nesigurna u sebe i lako je se da prodrmati!!!!

Samo je vi prijavite na CZSS i recite da zanemaruje dijete, također u dopis navedite kako dijete ne viđate, sve razloge koje smatrate negativnim, a na Sud priložite zahtjev za izmjenom skrbništva... Tada tek počinje postupak nadzora CZSS i tek tada se nešto može napraviti... sve dok to ne riješite, stojite između vatre i ništa ne možete...

To su takve osobe, 3-ća im strana mora objasniti gdje je njima mjesto u cijloj situaciji...da ste vi otac a ona majka i da oboje sudjelujete u djetetovom životu.

Tako je bilo i kod nas.. velika arogancija, bahatost, prijetnje... a nakon predanih papira i dobivenog nadzora, manja je od makovog zrna... sad ide kao mali pasić i sluša sve šta treba, jer zna da će u protivnom dobiti poziv od naše nadzornice...Prije toga bi samo spuštala slušalicu, derala se na mobitel, prijetila i psovala...

Postupak je dug i mukotrpan, ali nema druge.. borite se za dijete...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vidim je napisao:

 

Tako je bilo i kod nas.. velika arogancija, bahatost, prijetnje... a nakon predanih papira i dobivenog nadzora, manja je od makovog zrna... sad ide kao mali pasić i sluša sve šta treba, jer zna da će u protivnom dobiti poziv od naše nadzornice...Prije toga bi samo spuštala slušalicu, derala se na mobitel, prijetila i psovala..

 

Unatrag godinu-dvije primjećuju se pomaci nabolje, zahvaljujući isključivo aktivnostima udruga za prava očeva, i požrtvovnim pojedincima koji su skrenuli pozornost medija na problem.

 

Ali puno toga ovisi u koji CZSS pripadaš.

Ovaj u Sesvetama je na izrazito lošem glasu, čak sa podosta kaznenih prijava zbog raznoraznih manipulacija. Ipak, one i dalje 'po svom'.

Dok ne bude pravih sankcija zbog očitog kršenja zakona i nerada, neće biti stvarnih pomaka.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija