Jump to content

Rješenje o nasljeđivanju koje je donio javni bilježnik,da,ili?


Scarlett

Preporučene objave

Danas sam dobila rješenje o nasljeđivanju od javnog bilježnika.Pokojna teta je bila moj suvlasnik u 4/12,i u nekim česticama vlasnik (bračna stečevina sa suprugom prije nje ).Njezini nasljednici smo ja,nečakinja po tetinom rođenom bratu,mom pok. ocu,imali su istog oca,i majku.Drugi nasljednici su polunečaci,njih troje,njihov otac je tetin polubrat,djedov sin iz 1. braka,koji se kasnije udao za moju baku,tetinu mamu,znači njima je teta po ocu-bratova sestra,ali ne i sestra po majci.Javni bilježnik nas je izjednačio po krvi,i danas sam za tetu dobila rješenje da njih troje svaki dobiva po 1/6,ja 3/6.kako je meni rođena teta,a njima poluteta,da li je rješenje ispravno?Ja ipak mislim da njih ipak pripada manji dio.4/12 zemlje me je pripalo po mom pokojnom tati,ista procedura nas čeka za strica koji je umro 80-ih (ja sam isto rođena nečakinja,oni opet polunečaci,isti djedovi,druge bake),isto će se dijeliti njegove 4/12.Šta je sa imovinom gdje je teta bila 1/1?Osim šta je javni bilježnik donio odluku da mene pripadaju 3/6 tetinog dijela,i njih zbirno isto 3/6,da li da idem na prigovor,odvjetnike. Da li je u ovom slučaju to neophodno?Čini mi se da je,jer smo krv po zajedničkom djedu,ali ne i baki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija