Jump to content

svakodnevno maltretiranje


angelina121

Preporučene objave

Molim vas treba mi pomoć.Naime bila sam u vezi koja je trajala godinu i pol dana i nakon prekida taj dotični mi prijeti već duže vrijeme i stvara strah u mom životu.Nakon što sam se pomakla od njega on je počeo slati svakakve poruke u kojima mi prijeti smrću i vrijeđa svakakvim rječima.Prati me i uhodi,naziva sa skrivenog broja po cijele noći ,prati i dolazi mi na posao i radi svakakve neugodnosti.Ja sam to sve prijavila policiji u par navrata gdje su oni obavili razgovor s njim i uvjek isto ,on obeča da će me se ostaviti i onda sve ispočetka.Moj život više nije isti bojim se ,neizlazim nigdje,sakrivam auto da mu ne napravi nešto,isključujem tel,patim.u 10. mjesecu su me napali na cesti on i njegov prijatelj gdje me je njegov prijatelj i udario ,no i to sam prijavila i to je završilo na prekršajnom sudu gdje su oboje samo dobili kaznu od 700 kn.Da još kažem da ga policija pozna i od ranije tako da nevjerujem da sumljaju u moje riječi.Pred novu godinu mi je kap prelila :tuzan: češu i otišla sam kod odvjetnika i posavjetovala se s njim i tamo mu je ispisana kaznena prijava koja je očito još u toku ,u državnom odvjetništvu.prije dva mjeseca nas je policija mene,njega i moje svjedoke pozvala na obvjesni razgovor gdje je on svašata nalago i opet obečao da me ostavlja na miru.pa evo opet ,još igore.ja sam opet otišla kod istog inspektora koji kaže da se njegovi pozivi sa skrivenog broja nemogu još dokazati i da prijavim to na t com što sam i učinila a ostale stvari da su rekla ,kazala i shvatila sam da u biti mi treba nešto napraviti da bi ga uvatili.pa ja se pitam pa što ću sad,kad me ubije ili udari tada mi oni i ne trebaju???šta da napravim???državno odvjetništvo još nije ništa odgovorilo,šta da napravim???može li se to kako požuriti???kako da dođem više do te zabrane pristupA???Ja ludim ,nemam više snage jer to nije jedan dan nego godina skoro..pa kome više da se obratim???strah me je da ću ja poluditi i ubiti ga sama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što se vama događa to je nažalost naša svakodnevica.Za početak promijenite broj mobitela ,ako je moguće i telefona,pošto ste pravno sve već pokrenuli, pokušajte i sa novinama,a u međuvremenu gledajte da izlazite ako je ikako moguće u pratnji,znam da ovo što ću sada reći možda Vi tako ne doživljavate ali pokušajte zaspati da ne razmišljate o tome i probuditi se sa vjerom da je danas bolji dan,jedino ćete tako ostati zdravog razuma i sposobni kada dođe dan za to ,obraniti se.Puno Vas pozdravljam i želim da što prije Vaš problem bude iza Vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram reći da sam broj mob već promijenila ,tako da poruke nedobivam .A broj telefona nisam ,nego se neodazivam na nikakve nepoznate pozive.Međutim uvijek se nadam da će budali dosaditi i da će prestati ali nikako.Borim se koliko mogu ,i pokušavam ne misliti na to jer nitko nije vrijedan toga ali nekad uspijem a nekad kad ga ugledam pored sebe gdje god idem izgubim živce.Najveća stvar u svemu tome je da ga se ja bojim jer znam tko je on i znam da neče prestati dokle god mu netko ,u ovom slučaju sud to ne odluči jer policija u njegovom životu neigra nikakvu ulogu.Ja znam da je to manijak koji hoće da me izludi pa zato to sve i radi a ja molim boga da izdržim do suda ili da mi bar javi to državno odvjetništvo ,ili mom advokatu šta je s tim i da li uopće ide na sud jer ako neide za mene nade više nema.Dali netko zna koliko vremenski to traje dok dođe uopće do suda ,jer evo već 4 mjesec od kaznene da je predana na odvjetništvo??u svakom slučaju hvala na savjetu i znam da je to istina da moram nastaviti dalje i pokušavati ne misliti na to ,a vjerujte mi da mi svaka rječ sada znači,puno hvala..... :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo promjenila sam i broj i opet ga je i doznao,opet prijeti i naziva.Neznam više šta da napravim.Nemam više povjerenja u nikog,imam osjećaj da ima čak i nekog u policiji jer je čudo da mu niko ništa ne može.Molim vas dajte mi savjet kako da ubrzam tu kaznenu koja je na odvjetništvu???Dali ja smijem tamo nazvati i porazgovarati s nekim,jer nemogu više.a sve sam poduzela..... :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da se imate pravo informirati u svakom trenutku ,ja bi to rekla i biti dosadan ,jer samo vi znate kako su dani dugi dok čekate odluku suda,dapače morate i osobno ići,prijavljivati ga i dalje policiji konstantno kako on i vama stalno prijeti.Nemojte se stidjeti braniti svoj mir,on nije vaš vlasnik,tražite zabranu prilaska a kada ju dobijete neće onda tako lako iskakati iz svakog ugla, a u međuvremenu(neznam da li radite?)pokušajte misli posvetiti nečem drugom.Ja nisam pravnik ali sam iznimno osjetljiva na ovakve situacije i moram reagirati makar sa par riječi utjehe,pa se stoga molim za Vas da ostanete čistog srca i bistrog uma koliko je to moguće u ovoj situaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam ,kao što sam rekla svaka riječ puno znači.Radim hvala Bogu i to me koliko god sam nervozna spašava u ovome svemu jer bar tamo se malo zagubim,iako mi i tamo neda mira,ali eto tamo se osječam bar malo sigurnije ,puno je svijeta oko mene i večina njih je i upoznata sa situacijom.Vjerujem da je i tamo nekog smuvao ili zaprijetio i taj netko tko radi s menom mu je dao moj broj,ponovo,ma nema smisla više mjenjati brojeve ,uopće.Jednostavno se nejavljam.A što se policije tiče već sam objasnila,on radi stvari koje su nedokazive,npr.zove sa skrivenog,urla u sitne noćne sate,razbija poštanske ormariće moje u sitne noćne sate i brdo toga pa su u policiji rekli da u biti ništa fizički nije napravljeno.Eto toliko o prijavi.Tako da ništa.A on je mudar i dobro zna šta radi.Oće da me poludi da me može proglasiti ludom na sudu i da odustanem od svega.Bolesnik.Kako da tražim zabranu pristupa ,na državno odvjetništvo????dajte mi savjet ,jer ja sam mislila da do toga nemogu doći dok nedođe na sud sve to.Ako tko zna nek mi odgovori,puno hvala :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Ništa se promijenilo nije ,trudim se živiti normalno ali taj bolestan čovjek mi neda.Dolazi mi svaki dan na posao i provocira i ismijava me a ja mu nemogu ništa.Jedina novost je da sam zvala na odvjetništvo da pitam za kaznenu i rekli su mi da je otišla 25,03, na općinski sud i da kad bude zakazana rasprava da ću dobit poziv.Pa eto to sad čekam ako ne poludim dotle skroz.Eto tako su mi rekli iako mene odvjetništvo nije obavjestilo a ni mog odvjetnika nego sam skupila hrabrosti i nazvala...... :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija