Jump to content

Izračun mirovine-50-50


freed

Preporučene objave

freed je napisao:...srednja plaća

 

Preračunato na dan 01.01.2010:

Sa statusom dragovoljca i/ili gardijska /SJP i prosječnom plaćom (kao RH i sve godine staža tako): maksimalno 4091,95 - a bez statusa dragovoljca /gardijska.../: maksimalno 3538,66.

Kvaka je u ovome: "srednja plaća", tu dilemu (izračun u lipu) može razriješiti ako pogleda PVB u prethodnom rješenju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

freed je napisao:...srednja plaća

 

Preračunato na dan 01.01.2010:

Sa statusom dragovoljca i/ili gardijska /SJP i prosječnom plaćom (kao RH i sve godine staža tako): maksimalno 4091,95 - a bez statusa dragovoljca /gardijska.../: maksimalno 3538,66.

Kvaka je u ovome: "srednja plaća", tu dilemu (izračun u lipu) može razriješiti ako pogleda PVB u prethodnom rješenju...[/quoe]

 

 

 

 

evo smo pronašli neke podatke Djuro...

AVM-52,76

 

28,3065 X O,800

 

IZNOS-1174,756,00

 

Ako ti to šta pomaže u izračunu....HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

freed je napisao:

28,3065 ...

Ako je citirani podatak iznos osobnog boda (odnosno ako ste pravilno locirali taj podatak u rješenju) tada bi iznos po elementima koje si navodio ( opća nesposobnost, 50:50, HRVI, dragovoljac, vojnik...) preračunato na 01.01.2010 bio : 3797,65 kn. Moguća pogreška zbog određenja PVB i mirovinskog staža s obzirom radi li se o priznavanju prava po starom datumu vještačenja ili novom itd. , ali zanemarivo ( ne donosi mnogo n aiznosu a niti ga umanjuje...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja imam mirovinu 50-50 profesionalna,čin stožerni narednik,hrvi,koeficijent 1.50..mirovina 3200 kuna..nego eto bio 3 puta na obnovi postupka i uvjek vještak me laže..kaže pozitivno riješeno a nakon 15 dana dojde doma riješenje di sam odbijen..e sada..imam novu strategiju..malo sam kontao i šta ču napraviti..pokrenut ču upravni spor..kada me odbiju..nemam dana civilnog staža..u rat sam otišao sa 18 godina,kasnije policija i eto mirovina..pa u upravnom sporu ču tražiti 100 posto vojnu mirovinu,ako dobijem upravni spor velika je vjerovatnost da če mi na reviziji vještak u drugostupanjskom tijelu dati 100 posto vojnu mirovinu..nemam šta izgubiti..ovako se mogu natezati još godinama i ništa..ali ako upravni spor bude pozitivno riješen velike su šanse na povečanje vojnoga omjera..eto to je moje neko razmišljanje..neka se jave kolege koje su dobile upravni spor kako je to dalje završilo.pa da vidimo u praksi kako to funkcionira

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav pone ,da li mozes malo opsirnije pojasniti kako je kod tebe bilo,ja cu pokusati objasniti moju situaciju ja sam hr branitelj dragovoljac 1991-1994 specijalna policija pa 1.gardijska nemam hrvi,prvostupanjska komisija u 9 mjesecu 2009 dala 100%opca nesposobnost ptsp,na vojnom nisam dobio omjer tj.odbijen sam predmet odlazi na civilno samim tim da ja civilnog staza nemam ne mogu nista ostvariti,saljem zalbu u mihanovicevu i sad cekam ja sam to sve radio jos po starom zakonu dali za mene dolazi u obzir da dam tuzbu ustavnom sudu ili prvo da sacekam kako ce zalba biti rijesena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost niti ja ne znam nikoga kome je uvažena, pa niti meni osobno, no isplatilo se čekati nešto više od 3 godine jer je Upravni sud u mom slučaju poništio rješenje mirovinskog i Minist. branitelja te vratio postupak na ponovno vještačenje i sad mi je to u tijeku. Vidjet ćemo kako će završiti. No ti svakako moraš čekati rješenje žalbe. Dao Bog da čujem da je bar jedna pozitivno riješena. Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

krusevo je napisao:

pozdrav pone ,da li mozes malo opsirnije pojasniti kako je kod tebe bilo,ja cu pokusati objasniti moju situaciju ja sam hr branitelj dragovoljac 1991-1994 specijalna policija pa 1.gardijska nemam hrvi,prvostupanjska komisija u 9 mjesecu 2009 dala 100%opca nesposobnost ptsp,na vojnom nisam dobio omjer tj.odbijen sam predmet odlazi na civilno samim tim da ja civilnog staza nemam ne mogu nista ostvariti,saljem zalbu u mihanovicevu i sad cekam ja sam to sve radio jos po starom zakonu dali za mene dolazi u obzir da dam tuzbu ustavnom sudu ili prvo da sacekam kako ce zalba biti rijesena

 

 

 

i mihanovićeva će te po dobrom starom običaju odbiti..eto daj bože da nisam u pravu..ja sam 2002g išao u mirovinu uz profesionalnu nesposobnost sa 0% rat,,istovremeno sam imao pokrenut postupak za rvi i imao 30% prvo stupanjsko ali mi to u žalbi nisu uvažili i naveli da moja bolest nije posljedica DR.na to sam se tužio i dobio spor ali ne u cjelosti..bolest mi se prizna kao 100% i šalju me na ponovno vještačenje i naravno isti mi vještak opet da profesionalnu bez obzira na 40% trajno..e sad ti sačekaj žalbu pa će se vidjet šta će biti...samo nije mi jasno jesi dobio od prvo stupanjskog vještaka 100% prije donošenja novog zakona 2009 a vojno povjerenstvo odbilo po novom zakonu..to je stupilo negdje krajem 10mj ako se ne varam..onda su svi pričali da predmeti koji su započeti po starom da će biti po starom i završeni što kod tebe nije slučaj..ja ti nisam pravnik pa te nemogu savjetovati ali raspitaj se..možda postoji uporišna točka za tužbu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..ti si izvještačen i imaš opču mirovinu ali si se žalio zbog toga što ti je skinut ratni dio i DLP u mihanovićevoj će prosljediti tvoju žalbu vojnom povjerenstvu jer su ti oni skinuli ratni dio i jedino oni mogu promjeniti tj.uvažiti ili odbiti žalbu.. postoji mogućnost da te oni pozovu na pregled ili ne pozovu i da uvaže žalbu ako ima zakonske osnove za to..sačekaj pa ćeš vidjeti..pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

krusevo je napisao:

pozdrav pone ,da li mozes malo opsirnije pojasniti kako je kod tebe bilo,ja cu pokusati objasniti moju situaciju ja sam hr branitelj dragovoljac 1991-1994 specijalna policija pa 1.gardijska nemam hrvi,prvostupanjska komisija u 9 mjesecu 2009 dala 100%opca nesposobnost ptsp,na vojnom nisam dobio omjer tj.odbijen sam predmet odlazi na civilno samim tim da ja civilnog staza nemam ne mogu nista ostvariti,saljem zalbu u mihanovicevu i sad cekam ja sam to sve radio jos po starom zakonu dali za mene dolazi u obzir da dam tuzbu ustavnom sudu ili prvo da sacekam kako ce zamolba biti rijesena

 

 

 

pozdrav morskywuk zamolio bih te da mi das tvoje misljenje u vezi mog slucaja gore,cekam evo cetvrti mjesec nema jos nista najvise me zanima ova najniza braniteljska jer sam misljenja da imam uvjete za nju ili ne ako treba jos nekih podataka nema problema

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

krusevo je napisao:

krusevo je napisao:

pozdrav pone ,da li mozes malo opsirnije pojasniti kako je kod tebe bilo,ja cu pokusati objasniti moju situaciju ja sam hr branitelj dragovoljac 1991-1994 specijalna policija pa 1.gardijska nemam hrvi,prvostupanjska komisija u 9 mjesecu 2009 dala 100%opca nesposobnost ptsp,na vojnom nisam dobio omjer tj.odbijen sam predmet odlazi na civilno samim tim da ja civilnog staza nemam ne mogu nista ostvariti,saljem zalbu u mihanovicevu i sad cekam ja sam to sve radio jos po starom zakonu dali za mene dolazi u obzir da dam tuzbu ustavnom sudu ili prvo da sacekam kako ce zam olba biti rijesena

 

 

 

imao bih par pitanja u vezi moje situacije koju sam kratko opisao gore zanima me ovaj prelaz kada je dosao novi zakon moj predmet je prakticki odradjen po starom zakonu 5.11.09 mi je dosao odgovor od vojnog povj.poslije je bila prica da ce ovakvi slucajevi zavrsiti po starom ali novi zakon kaze da ce se zavrsiti po novom to mi nije jasno posto mi je uporisna tocka u zalbi da sam predao u 7.2009

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija