Jump to content

jednog dana kad...


grgur

Preporučene objave

iza smrti oca nas 4 dale smo sve majci na raspolaganje ali tri su se ubrzo grdno pokajale.Naime, ona bi sve prodala,nedugo prije očeve smrti najstarija sestra je ocu obećala da do prodaje,konkretno djedovine,neće doći.majka je napravila ugovor o doživotnom uzdržavanju sa sestrom koja živi 550km dalje neznam kako može vodit brigu sa te udaljenosti napominjem da novac nije u pitanju jer otac je radio 30 g u Njemačkoj mirovina ja pozamašna plus nekih 800kn naše mirovine.neka majka još dugo živi, ali kakva su naša prava nakon njene smrti Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor o dozivotnom izdrzavanju je jedan od teretnih ugovora kojim bi Vasa sestra stekla pravo vlasnistva u casu majcine smrti.

Kao zakonski nasljednici mogli bi ste traziti svoj nuzni dio samo u slucaju da je majka darovala predmetne nekretnine i to tako sto bi svi dobili 1/2 od Vasa cetiri dijela.

Posto se radi o ugovoru o dozivotnom izdrzavanju, ciji je vjerovatan cilj da izigra Vase pravo nasljedjivanje (davalac izdrzavanja je udaljen oko 500 km od primaoca izdrzavanja, a uz to je primalac izdrzavanja solidno imovinski situiran), to bi se isti mogao pobijati iz gornjeg razloga, a u cilju da dobijete svoj zakonski dio od 1/4 u slucaju majcine smrti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala točno je da se radi o izigravanju prava jer i prije ostavinske rasprave od ljudi koji poznaju našu situaciju upozorena sam da pazim šta radim ali budući da sam bila u šoku zbog očeve smrti za kojeg sam bila neopisivo emocionalno vezana nisam razmišljala o tome što ću i koliku materijalnu korist imat kad sam se donekle vratila u normalu sve mi je bilo jasno ali bojim se kasno majčica je igrala i još uvik igra prljavo ovo zvuči poprilično ružno ali je nažalost istina što mi je činit cijenim svaki dobronamjerni savjet i unaprijed hvala svima koji se jave pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grgur teško je na ovo odgovoriti - na ostavinskoj raspravi priznali ste majci naslijedstvo i to je gotova stvar - ne možete osporavati činjenicu da je vaša majka vlasnica i ima pravo raspolagati sa svojom imovinom kako je nju volja -

ugovor o doživotnom uzdržavanju je jako teško oboriti a teoretski kada biste i uspjeli pitanje je koliko bi vam se isplatilo - to što sestra živi daleko nije nikakav argument - trebalo bi vidjelti što piše u ugovoru, a to vam nisu dužne pokazati ni majka ni sestra ako ne žele -

iskreno mi je žao ako ste oštećeni , ali i to se u životu čovjeku desi - pozdrav :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

tebe muči mama a mene tata što me učio da ga poštujem ,a onda me prevario i to ne jedamput nego tri puta,makar vas ste tri ,a neko je rekao na ovom forumu da se može pokušati ,kao ono zabluda ,šok itd. ali plomba u gruntovnici je plomba koja uvijek nepoštenom nosi probleme,odbiju staviš plombu ponovo i tako u nedogled,.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija