Jump to content

nasljedstvo,pomoć!


vesna005

Preporučene objave

Molila bih ako mi netko može pomoći da mi razjasni moju dilemu!! Dakle ovako, ovo je moja situacija: neudana sam te nemam nasljednika prvog reda, međutim imam brat sa svojom djecom i polubrata po ocu. Zanima me tko nakon moje smrti dobiva moju kuću i poslovni prostor. Da li polubrat ima pravo na moje nekretnine s obzirom da ga tako reći niti ne poznam. Ja bih htjela da moj pravi brat bude nasljednik: Ako mu darujem sve nekretnine, postoji mogućnost da bi onda polubrat mogao tražiti nužni dio. Ako bi mi netko mogao razsjasniti zakonska prava mog brata i polubrata (kojem ne želim ništa ostaviti) te da li će oni dijeliti moje nasljedstvo? Unaprijed se zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pošto nemaš zakonskih nasljednika(bračni partner i djete/ca) nasljednici su roditelj.(oćuh ili maćeha nisu nasljednici)

ako roditelji nisu živi(2.nasljedni red) nasljeđuju ih njihovi nasljednici (djeca)

pošto nemaš nasljednika koji mogu potraživati nužni dio(1.nasljedni red ,bračni partner i djeca)svoju imovinu možeš darovati kome god hočeš.

ukratko:

imovinu daruješ bratu(ili njegovoj djeci ili nekom drugom)

niko pa ni polubrat nemogu potraživati nužni dio i osporavati darovni ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru! Samo me zanima još jedna stvar ako bi mogli razjasniti da budem sigurna. Ako nema darovnog ugovora, da li je onda samo moj brat moj jedini nasljednik, s obzirom da nemam roditelja, tj. njegova djeca ako njega ne bude, odnosno moj polubrat po tome nema nikakvih zakonskih prava na moju imovinu? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija