Jump to content

Ugovor o školovanju i radno pravo


NKDZGB

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Imam sa poslodavcem sklopljen ugovor o radu na neodređeno vrijeme, sa dodatkom o plaćanju školarine za postdiplomski studij. U navedenom ugovoru nisu precizno definirana prava i obveze poslodavca i posloprimca. Ja, kao posloprimac imam obvezu, nakon magistriranja, raditi za poslodavca toliko dugo koliko mi je bilo potrebno da završim magisterij. Međutim, u ugovoru ne postoje članci vezani za obvezu poslodavca da posloprimcu osigura radno mjesto, punu satnicu, određenu plaću i tome sl. Budući da su u našem društvu otežani uvjeti poslovanja, odnosno poslodavac nije u mogućnosti osigurati posloprimcima puno radno vrijeme, pa tako ni punu plaću (aneksima kolektivnog ugovora smanjeno je radno vrijeme, a razmjerno s time i pripadajuća plaća), zanima me koja su moja prava i obveze. U ugovoru je navedeno da ukoliko se ugovor jednostrano raskine s moje strane da moram vratiti cijelokupni iznos školarine + kamate. Po svemu navedenome, poslodavac može i dalje smanjivati moja radnička prava (radno vrijeme, odnosno plaću). Koja su moja prava i obveze? Da li sam ja u mogućnosti raskinuti jedan takav ugovor, a da si ne nanesem štetu?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija