Jump to content

Povrat alimentacije


bicikl

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Molim sve one koji imaju iskustva i dobre volje da mi pomognu.

Pravomoćnom presudom mi je je dodjeljena alimentacija, koja mi se nije uplaćivala neego se skidala na neki treći račun. Uglavnom da ne duljim. Imam 24g.školovat sam se prestala prije četri godine. Otac mi nikada nije uplatio ni lipe. Nakon godina i godina natezanja po sudovima uplaćen mi je iznos od oko 20000kn. Sada moj otac tuži mene za povrat te alimentacije jer je previše uplaćeno.

Tih novaca više nema. Nemam mu otkud niti vratiti. Zapravo ni od koga posuditi. Sve što imam je stalan posao, s prosječnom plaćom.

Živim u tuđem vlasništvu, majka mi je umrla prije par godina.

Zato Vas stvarno molim neki mudar savjet što napraviti.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alimentacija se plaća po sudskoj odluci pa nevjerujem da je nastala neka greška sa računom.

provjeri čiji je račun,možda je taj račun na koji je uplaćivana alimentacija od tvoje majke koja je dok nisi navršila 18 godina bila skrbnik.

 

po prestanku redovitog pohađanja škole trebala si javit da se prestane uplaćivati alimentacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On traži iznos od cca 40000kn. Nije majčin račun, jer sam od početka ja tužitelj i majka nije imala veze s tim.

Odvjetnica je imala punomoć.

On je naveo da mu je to bespravno skinuto.

Da li je moguće da se sud zabunio u iznosu?

Mogu li mi sjest na plaću? On je zapravo trebao uplatiti zaostatke jer ništa godinama nije plaćao. A u toj tužbi smo navedeni ja i njegova firma.

 

 

Hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija