Jump to content

Prvi upis stana u KPU (zgrada nije etažirana, a stan nije nigdje u ZK-u upiasan)


azblj

Preporučene objave

Poštovani,

 

U mogućnosti sam zamijeniti manji stan za veći uz novčanu nadoknadu. Manji stan (koji je u mom vlasništvu) je upisan u knjigu položenih ugovora, a zgrada će, nadam se, jednog dana biti etažirana. Međutim, drugi stan koji bi dobio za ovaj moj manji nije upisan u KPU, a zgrada nije etažirana. Što se tiće vlasništva većeg stana tu imam povjerenje u sadašnjeg vlasnika (znam da vam je to malo čudno :) ). Mogu doći do cijelog slijeda kupoprodajnih ugovora za stan od kada je zgrada napravljena, ali stan nije nigdje u zk-u upisan, pa me zanima može li se još uvijek ostvariti (prvi) upis stana u kpu i koji su sve dokumenti za to potrebni? Bojim se da ako krenem u navedeni posao, da neću moći upisati novi stan u zk, a izgubiti ću onaj stari koji je uredno upisan...

 

Molim savjete, odgovore....

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

me zanima može li se još uvijek ostvariti (prvi) upis stana u kpu i koji su sve dokumenti za to potrebni? Bojim se da ako krenem u navedeni posao, da neću moći upisati novi stan u zk, a izgubiti ću onaj stari koji je uredno upisan...

 

Hvala!

 

naravno da se može, i to se zove prvoupis.

 

potrebne su sve isprave- od investitora do vašeg prijatelja (pravni slijed), potrebna je potvrda o amortizaciji koju je dobio prvi vlasnik, a ako ju je izgubio ili zametnuo, trebate otići na GSK da vam izdaju novu, ali na ime onoga ko je stan kupio/dobio od investitora. trebaju vam i dokazi kako je investitor stekao zemljište, dovoljna je građevinska dozvola, ali to možete otići u grunt. i provjeriti da li ista već postoji u registru prodavatelja, te ukoliko postoji onda se samo pozvati na broj registra u grunt. upis u kpu ide jako brzo, tako da najprije to riješite pa onda idete u posao zamjene........

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija