Jump to content

što učiniti?


assylum

Preporučene objave

Bivša supruga i ja imamo zajedničku malolj. kćer (13 i pol god.)

Dijete je nakon rastave (pred cca 5 godina) povjereno majci na čuvanje i odgoj, s čime sam se u principu slagao kod CZSS ponajviše zbog dobi djeteta, a i s obzirom da je curica.

Majka je višekratno i opetovano iznosila neistine djetetu o meni, manipulirala djetetom, uskraćivala viđanje i druženje, nikada pretjerano, ali dovoljno da pakosti.

Iz tih sam razloga prekinuo bilokakav odnos sa bivšom suprugom, ne želeći ulaziti u debate, svađe i prepirke.

Normalno, svoje obveze prema djetetu izvršavam, s djetetom imam dobar i iskren odnos.

 

Odnos majke i kćeri se s vremenom pogoršao.

Komunikacija im je slaba ili nikakva, najčešće završava svađom, a katkad i blagim fizičkim nasiljem majke nad djetetom.

Povjerenje djeteta prema majci ne postoji.

A dijete već par mjeseci traži na neki način pomoć od mene, izražava izričitu želju da se preseli živjeti kod mene.

 

Bio sam na CZSS, oni su me uputili na odvjetnike.

Odvjetnik me "na neki način" odgovara od tužbe, jer tvrdi da će u postupku bivša supruga zasigurno tražiti par vještačenja, što će potrajati godinama...

 

Što mi je činiti, a da ne potraje postupak mjesecima, godinama, desetlječima...??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja ne znam kako ce se pravno to rijesiti, ali sad gledam situaciju djeteta, i ja bi ako vidite zelju djeteta da bude s vama, i ako ima problema u odnosu njih dvije, svakako bi sudski uz odvjetnike isla na zahtijev da zivi s menom. ja sam u situaciji da dijete je s menom i zena sam, ali mislim da povjeravanje djetata majci radi neke navike ili samo cinjenice da je majka kao bolja kod mene ne stoji. izmedju ostalog vasa kcer ima 13 god, dakle ima pravo glasa

sretno

svakako uzmite odvjetnika, sve to vis enema veze sa CZSS, samo preko suda mozete promijeniti rijesenja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

czss ne donosi privremene mjere (koliko znam) već na zahtjev suda donosi svoje mišljenje ili prijedlog. dakle morate ići putem suda te bi s obzirom da je dite u pitanju to tribalo ići brzo.nakon toga sud zakaže ročište di ćete biti vi, bivša supruga i netko iz czss pozvani. tad će se saslušati sviju i pitati suprotnu stranu da li se slaže s vašim prijedlogom ako da onda ste sve rješili a ako ne tražit će se od czss mišljenje koje će oni napisati na temelju razgovora s vama bivšom a možda čak i djetetom te nakon što izađu na teren kod svakog roditelja kako bi utvrdili( stambene prilike i druge uvjete za život)- upravo se njihovo mišljenje čeka dugo ali ono što možete jest obavijestiti czss o svojim namjerama (preporučeno s povratnicom im dostavite kopiju prijedloga) a ukoliko budu spori pišite požurnice kako njima tako i sudu. moram još jednom ponoviti da sud kao ni czss ne možewte zaobići dok su djeca mlt., te sve što pišete morate imati pečatirano od državnog tijela kojemu ste to pridali ili povratnicu kao dokaz.moj savjet jest da ne (kad dodjete do suda ili czss)- govorite o odnusu majke i djeteta već isključivo o odnosu vas i vaše kćeri -kao odgovoran roditelj, jer iz czss to tumače uglavnom manipulacijom s ditetom pa tako ako dite i ima problema s majkom ukoliko je razumna i dovoljno zrela neka lipo to kaže na czss kad je pozovu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija