Jump to content

parcelizacija gradjevinskog zemljišta izmedju clanova obitelji


moses

Preporučene objave

molim savjet: moj svekar je prema z.-k. izvatku vlasnik 1/4 vece parcele u gradjevinskoj zoni. Ostatak dijele njegovi braca i sestre, odnosno njihova djeca. Svekar zeli rjesiti odnose kako bismo suprug i ja krenuli u izgradnju kuce na njegovoj cetvrtini parcele. Odakle poceti radi parcelizacije odnosno pretvaranja jedne velike parcele u cetiri manje cestice? trebamo li uopce i koju sve suglasnost od inace vrlo brojne rodbine? kako da znamo koji dio pripada nama? treba li najprije zvati ovlastene geodete radi parcelizacije ili najprije dogovoriti stvar izmedju familije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima tu puno posla. Evo, pokušat ću pomoći s onim što znam kao mali orjentir.

- parcelacija građevinskog zemljišta vrši se isključivo preko lokacijske dozvole (rekli ste da želite raditi kuću);

- svakako je potrebno jednim ugovorom među suvlasnicima dogovoriti točno koji dio pripada točno kome, za to će vam trebati i pravnik i geometar za crtanje

- lokacijskom dozvolom dat će se nalog geometru da izvrši cijepanje parcele i onoj koja vama pripadne da poseban broj pa će se isto upisati kako u katastar tako i u zemljišnik

- cijepanje se može vršiti na način da se odcijepi samo vaš dio od ostalog tako da ostali ostaju idelani vlasnici na ostatku ili tako da se izvrši dioba za sve - ovisno o vašem dogovoru - vama štima i jedno i drugo

Nadam se da sam malo pomogla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se sa prethodnim postom. Još bih dodao da se kod vašeg prijedloga parcelacije treba voditi računa da se sve buduće čestise mogu proglasiti građevinskima da nijedan vlasnik ne bude oštečen. S obzirom da se iz kratkog opisa može shvatiti da bi se radilo otprilike o 4 čestice, a pošto je teško vjerovati da ceste idu svuda okolo, tada prijedlog parcelacije mora predložiti i eventualnu buduću ulicu, a najbolje bi bilo da lokacijska odmah riješi (možda je to i jedino rješenje) sve kuće na svim parcelama da kasnije ne dođe do nesporazuma. Naime, ako vi predložite parcelaciju samo sa svojom kućom, ili eventualno susjednom, i ona bude usvojena, može se dogoditi da se ona ostalima suvlasnicima u budučnosti uskrati, a tako dobivate neprijatelja za cijeli život.

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija