Jump to content

ostala bez vozačke dozvole+odbila test na opojne droge


arlene

Preporučene objave

Molim vas, pomozite!

 

Jučer me policija zaustavila, puhala sam i napuhala 1,24 (s odstupanjem 1,14). Dobila sam kaznu od 2000 kuna.

Nakon otprilike pola sata natezanja s mojim prijateljicama te provjeravanja naših dokumenata odlučio je da me želi testirati na opojne droge. Ja sam odbila lizaljku, a testiranje vađenjem krvi ili urina mi nije ponuđeno kao solucija, niti su oni imali namjeru mene odvesti u bolnicu ili u stanicu. Policajac me pokušao nagovoriti isključivo iz razloga jer odbijanje testiranja košta 5 do 15 tisuća kuna.

Kao razlog testiranja naveo je moje pogreške iz mladih dana kada se protiv mene vodio postupak zbog konzumacije marihuane za što sam oslobođena.

Ništa nisam potpisala, a kasnije kada sam pročitala nalog shvatila sam da piše da sam odbila testiranje krvi i urina.

Dan poslije sam saznala da se zbog promjena zakona rješavaju tih lizaljki i stalno se održavaju akcije te se ljudima nude bez nekog određenog razloga.

 

Zanima me:

Trebam li u žalbi za oduzimanje vozačke dozvole spominjati ono što je slijedilo kasnije? Trebam li se već tu žaliti na činjenicu da mi nije ni ponuđeno testiranje krvi i urina? Ili da samo tražim smanjenje kazne na osnovu toga što sam studentica? Ili da radim nešto drugo? Je li olakotna okolnost to što nisam ništa potpisala?

S obzirom da sam studentica željela bih proći sa što manjom novčanom kaznom, a ona za sad može biti: 2000kn (za vožnju pod utjecajem alkohola)+ 80kn za troškove utvrđivanja prekršaja+ 5 do 15 tisuća kuna za odbijanje testiranja.

Kakve su šanse da mi se smanje kazne?

 

Molim vas, treba mi neki dobar savjet jer sam se otkad se sve skupa dogodila naslušala raznih savjeta, a iskreno ne znam koji mi je najbolji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za odbijanje testiranja na droge slijedi vam optužni prijedlog sa novčanom ili zatvorskom kaznom, za to će te dobiti poseban poziv na sud.

 

Kazne se studentima mogu smanjiti ako prilože dokaze o tom statusu.

 

Ukoliko osoba odbije testiranje na mjernim uređajima ne vodi se na vađenje krvi.

 

Odbijanje potpisvanja nema nikakvu važnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija