Jump to content

Zaje.. u pošti - odbijena žalba !


KozmickoBice

Preporučene objave

Pozdrav,

imam jedno HITNO pitanje i molila bih sve koji mogu da mi pomognu svojim iskustvom ili znanjem..

 

Dakle, protiv mene je pokrenut prekršajni postupak zbog prekoračenja brzine, iako u ovom slučaju razlog nije ni bitan. Prekršajni nalog mi je normalno poslan poštom, no umjesto uobičajenog postupka preuzimanja naloga na pošti ja sam svoju kaznu pronašla u poštanskom sandučiću - otvorenu i da ništa nisam potpisala !! Dakle, netko je od poštanskih službenika uzeo stvar u svoje ruke. E sad, problem je u tome što je na taj način meni uskraćena mogućnost žalbe, jerbo je prošao rok od 8 dana..mene nije bilo doma ga podignem poštu, ali pošto je u pošti bilo zabilježeno da sam podigla ispada da sam zaprimila i nisam se u valjanom roku žalila. Naravno, naknadna žalba mi je odbijena iz navedenog razloga od strane PU.

Mene sad zanima što mi je dalje činiti? Kako se mogu braniti protiv toga?

Hvala bogu pa sam dobila opet rok od 8 dana po kojem se mogu žaliti visokom prekršajnom sudu,što bi svakako učinila, ali po kojoj osnovi?

Drugo, zanima me dali je moj pravni postupak, s obzirom da je žalba odbijena, zaključen na razini PU zasada ili ostaje otvoren za slučaj mogućnosti da se žalim?

Treće, na koji način mogu dokazati da ja tu pošiljku u pošti nisam niti potpisala niti zaprimila pravovaljano?

 

 

Unaprijed hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošiljku vam nije dostavila pošta već policija.

 

Imaju pravo potpuno otvorenu pošiljku vam ostaviti na mjestu gdje se uobičajno dostavlja pošta.

 

Razlog tome je vaše odbijanje zaprimanja pošte.

 

Dakle, data vam je šansa da postupak vratite u prijašnje stanje, jednostavno napišite neke vaše razloge i VPS će procijeniti opravdanost zahtjeva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm, nije mi to ni palo napamet. No ja nisam odbijala zaprimiti poštu prvotno, već nisam niti jednom dobila obavijest da trebam išta podići na pošti, naravno da bih to učinila da sam dobila. Možete li mi, ako znate, objasniti kakva je točno procedura, odnosno put prekršajnog naloga..što se dešava s pošiljkom ako je nitko ne podigne..dali se vraća na policiju ili ? Onda policijski službenici hodaju okolo i ubacuju u sandučiće ? Mogu li od policije dobiti informaciju jesu li oni ubacili taj nalog u moj poštanski sandučić?

Dali znate kako i od koga mogu dobiti na uvid tu knjigu/podatke koje vodi pošta, a u kojoj stoji da ja nisam podigla svoj nalog ?

 

Puno pitanja, no ako znate, molila bih vas za pomoć. Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo da Vas ispravim.. nitko nema pravo otvarati naloge osim osobe na koju je naznačena.. a da bi poštar ili policijski službenik mogao ostaviti nalog u kasliću potrebno je prvo redovnim putem obavijestiti osobu koju se tereti putem potvrde o dostavi.. tek nakon jednog ili dva pokušaja oni smiju ostaviti bilo kome od ukućana, na poslu ili na kućnoj adresi.. znači da bi ja svakako trebala u kasliću pronaći obavijest o podizanju naloga na pošti, što nisam, a ako se pošta ne podigne u doređenom roku tada se to u pošti i zabilježi..

 

ugl hvala na pomoći.. ako ništa drugo barem sam saznala da ovdje neke velike pomoći nema, te uzela stvar u svoje ruke.. sada sam bogatija za mnogo više informacija.. hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

KozmickoBice je napisao:

Samo da Vas ispravim.. nitko nema pravo otvarati naloge osim osobe na koju je naznačena.. a da bi poštar ili policijski službenik mogao ostaviti nalog u kasliću potrebno je prvo redovnim putem obavijestiti osobu koju se tereti putem potvrde o dostavi.. tek nakon jednog ili dva pokušaja oni smiju ostaviti bilo kome od ukućana, na poslu ili na kućnoj adresi.. znači da bi ja svakako trebala u kasliću pronaći obavijest o podizanju naloga na pošti, što nisam, a ako se pošta ne podigne u doređenom roku tada se to u pošti i zabilježi..

 

ugl hvala na pomoći.. ako ništa drugo barem sam saznala da ovdje neke velike pomoći nema, te uzela stvar u svoje ruke.. sada sam bogatija za mnogo više informacija.. hvala !

 

Stvarno ste kozmičko biće!!!

 

Policija šalje pošiljku, neisporučeno se vraća pošiljatelju, policija angažira svog službenika koji je greškom zaboravio zavezati ukrasnu mašnicu na poklon.

 

Sram ga bilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija