Jump to content

prolazak kroz crveno - savjet


Nella_1

Preporučene objave

Kao prvo pozdrav svima.

 

Molila bih za malu pomoć tj. savjet da li se isplati uložiti prigovor.

 

Situacija je slijedeća - vozili smo se u 3 ujutro po Slavonskoj i došli na križanje kod zelene tržnice koje je u radovima i promet se odvija samo po slavonskoj u oba smjera, skretanja su zabranjena.

Upalilo mi se crveno na semaforu na što sam ja stala i nakon minute vidjela da nema nikog i prošla sam preko raskrižja.

Problem je bio što nisam uočila policijsko vozilo koje je dolazilo i naravno zaustavilo me.

 

Dobila sam prekršajni nalog sa 2.000,00 kn kazne, 3 mjeseca bez vozačke i 2 kaznena boda.

 

Obzirom da mi je ovo prvi prekršaj u 8 godina vozačkog staža zanima me ima li smisla uložiti prigovor.

 

Bila bi zahvalna ako netko ima iskustva i pomogne mi savjetom.

 

Hvala.

 

Pozzz......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima smisla.

 

Pišite prigovor u kojem priznajte prekršaj u cijelosti, priložite listu plaće, napišite da vam je tih 2.000 previše za platiti i tražite smanjenje zabrane upravljanja ili njeno ne izricanje.

 

Točno opišite kao i ovdje način na koji ste se odlučili krenuti i to da ste se uvjerili da nikog nije bilo na traci kojima je bilo zeleno.

 

Sud će vanraspravno razmotriti vaš prigovor, siguran sam da će djelomično smanjiti kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da zahvalim na brzom odgovoru.

Htjela bih još nešto priupitati. Načitala sam se na netu svašta o pisanju prigovora. Većina kaže da ne treba ništa obrazlagati previše nego tek kad te pozovu na sud, a pročitala sam da ti sud može i bez rasprave poslati rješenje. Pa sam sad u dilemi kako sročiti prigovor. Može mala pomoć, neki primjer ili ako Vam mogu proslijediti svoj primjer da ga pogledate i kažete je li ok.......

Zahvaljujem unaprijed.

 

 

 

Pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija