Jump to content

RPO - mlad i naivan


gregorije

Preporučene objave

Poštovanje!

 

Dakle, prije nekih 5 godina jedan dugogodišnji poznanik me nagovorio da se bavim prodajom osiguranja, kako sam bio (pre)mlad i u besparici, a prilično brbljav i komunikativan, nije mi se cinila losa ideja. Rekao je da moram kupiti obrazac RPO, ispuniti ga i odnesti u poreznu. To sam napravio, i nikada nisam dobio nikakvu potvrdu da sam negdje unesen. Kako mi je on objasnio sto je to, nisam se previse zamarao i istrazivao na svoju ruku. Medjutim, to nije dugo potrajalo. Našao sam redovan posao, ovo napustio, nedugo zatim, ta kuća se raspala, ili preimenovala što već. Ja sam na svoj žiro račun od njih primio 500-injak kuna, i to je bila valjda jedina transakcija u tih 5 godina. U poreznu sam donio dopis, kako su mi i rekli kad sam upitao kako da zatvorim, na kojem sam napisao da se ne bavim time više i da hocu ispis. I zaboravio na to. MEdjutim, ispada da to oni nisu nikada napravili, ja se nisam nigjde prijavio za mirovinsko niti ista. Sada, s obzirom na minulo vrijeme, promet koji sam ostvario, mogu li jedan dan očekivati da sam dužan za X desetaka tisuća kuna poreza i doprinosa??? Hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija