Jump to content

teška tjelesna ozlijeda????


brzi-007

Preporučene objave

Poštovanje!!!!

 

 

 

trebao bih jednu informaciju... naime, prvi put sam suočen sa ovakvom situacijom pa nisam svjestan što me čeka..

 

bio sam u blizini jednog fizičkog sukoba u kojem sam zadobio udarac,ni kriv ni dužan,šakom u glavu i prilikom pada razbio glavu,nekoliko šavova i zadobio potres mozga..e sad svi smo "prijatelji" pa me zanima jel ova ozlijeda spada pod tesku tjelesnu ozlijedu ili lakšu???

 

Unaprijed zahvaljujem!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Državno odvjetništvo po službenoj dužnosti pokreće kazneni postupak.

Dakle kazneno ga ne trebate goniti, već to radi država za Vas.

 

Glede odštete, tu trebate sami pokrenuti parnicu.

 

Naime odštetu možete zahtjevati tijekom kaznenog postupka, ali suci u 99% slučajeva upute oštećenog na parnicu.

 

Tužba za odštetu Vam neće zastariti dok god traje kazneni postupak, ali ni kasnije ako se postupak ranije završi (u 5 godina)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za potres mozga bez veće štete (npr. 3.000 kn ili više) i nije previše isplativo ići u parnicu. Visina štete se određuje vještačenjem i drugom dokumntacijom (pored bolova i štete tijelu i psihi, koju određuje liječnik, postoji i izgubljena dobit - npr. putovanje rodbine u bolnicu, propušteni dio plaće itd....)

 

 

Troškove koje platitie odvjetniku treba platiti ona strana koja izgubi spor.

 

Dakle ako dobijete, to bi sve odvjetnik trebao platiti vama nakon što mu napadač sve plati (pod uvjetom da ima imovine - tu treba biti oprezan i čuvati sve račune ili potvrde od odvjetnika za svaku uplatu jer odvjetnici u pravilu to zadrže za sebe!)

 

Treba imati novaca za predujmit vještačenja i troškove odvjetnika.

 

Ako dobijete parnicu, sve bi Vam to trebao platiti napadač.

 

Ugl. za isplativost pitajte odvjetnika jer nije svačija tarifa i način ugovaranja isti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija