Jump to content

Kako do zajedničkih prostorija u zgradi?


marks1668

Preporučene objave

U zgradi sam koja broji samo 4 stanara. Kako sam se doselio zadnji u zgradu tako su več zajedničke prostorije od prije zauzete. zanima me imam li pravo na njih jer sam uvidom u katastar došao do saznanja da sve te prostorije(tavan i šupe) su zajedničke, a ne vlasništvo ostalih stanara. na pokušaj dogovora da mi se ustupi barem jedna prostorija na mome katu susjed je odbijao takvu mogučnost uz objašnjenje da se oni time služe od kad su u zgradi tako da ispada da svatko ima po par prostorija (veličine 20,30 m2) osim nas. koliko sam uspio doznati da bi se napravilo etažiranje na to trebaju pristati i ostali stanari. šta u takvoj situaciji napraviti i kome se obratiti? nadam se da sam bio koliko toliko jasan. hvala :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po novijoj zakonskoj odredbi upravitelj je dužan izvršiti etažiranje zgrade i to u roku od 3 godine.

obrati se upravitelju zgrade i traži da suvlasnici(ili stanari) koji koriste prostor koji nije u njihovu vlasništvu izdvajaju u pričuvu iznos na ime najma zajedničkih prostorija.

 

ko je vlasnik stana ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija