Jump to content

Prometna nesreća na pješaćkom prijelazu


Ella

Preporučene objave

Prelazila sam kao pješak na pješaćkom prijelazu i sa zelenim semaforom kada je na mene naletio auto. Srećom nemam nikakvih prijeloma, ali natučena mi je ruka, imam glavobolje kuk mi je ljubičast od udarca, a da nepričam da mi je štitnjača podivljala i da me je strah prelaziti ulicu. Najgore je to što u onom šoku i njegov početni nasilni nastup, nisam htjela zvati policiju niti sam uzela podatke. On je otišao a nakon 10 min jedva sam otišla do kuće, pila sam tablete za bolove i sljedeći dan otišla kod doktora da snimim da li sam išta slomila i nakon par dana došla je policija. Morat ću na informativni razgovor, naravno da ga sad želim tužiti jer kako se sad osjećam zahvaljujući njegovoj nepažnji, neznam koji je postupak i da li se uopće može pronaći vozač koji je to učinio? Znam izgled auta i mogu ga prepoznati.. Tko pokreće tužbu, ima li smisla uopće pokretati postupak? I postoje svjedoci, u tom trenutku mi je jedna žena tuknula svoj broj koja će dati svoj iskaz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Liječnik je obavjestio policiju da je zaprimio pacijenta sa ozlijedama iz prometne nesreće.

 

Onako udareni niste ni bili u stanju zvati policiju već je to trebao napraviti vozač i sačekati policiju.

 

Policija po službenoj dužnosti vrši istragu. Na razgovoru im dajte broj tog svjedoka.

 

Možete ga tužiti kao oštećena strana u prekršajnom ili kaznenom postupku, ali to će umjesto vas uraditi policija i njihova tužba ima prednost nad vašom po istoj pravnoj stvari.

 

Sve zavisi o ozljedama koje ste zadobili, tj. o ozljednom listu koji je izdao liječnik koji vas je zaprimio.

 

Ako su lakše, nemate pravo ni na kakvu naknadu sve da ga i pronađu.

 

Građanskom parnicom možete dobiti koju kunu, ali više će te izgubiti na živcima i odvjetnicima nego što će te dobiti od takvog čovjeka.

 

Ako su teže, imate pravo na odštetu od osiguranja vozila, a ako ga ne nađu onda od zaštitnog fonda. Proučite sve na www.huo.hr

 

Dakle, ako ozljede nisu teške, nemate nikakve koristi i sve da ga pronađu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija