Jump to content

Pomoć!!!


pelargonija

Preporučene objave

Sa poslodavcem sam u radnom sporu koji se bliži kraju u moju korist zbog nezakonitog otkaza. Bliži se i dan isplate potraživanja i sad sam u bedu-pošto ne radim imam nekoliko ovrha,banka će mi pojest cijeli iznos ne znam kako platiti advokata nakon obavljenog posla. Ima li načina da se novci nekeko spase, kako to ide s isplatama nakon radnih sporova, mogu liireći da novce isplate na odvjetnikov ili sinov račun, ima li ikakve nade da vidim bar dio novaca

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pelargonija je napisao:

Sa poslodavcem sam u radnom sporu koji se bliži kraju u moju korist zbog nezakonitog otkaza. Bliži se i dan isplate potraživanja i sad sam u bedu-pošto ne radim imam nekoliko ovrha,banka će mi pojest cijeli iznos ne znam kako platiti advokata nakon obavljenog posla. Ima li načina da se novci nekeko spase, kako to ide s isplatama nakon radnih sporova, mogu liireći da novce isplate na odvjetnikov ili sinov račun, ima li ikakve nade da vidim bar dio novaca

 

Radni spor ste dobili a na temelju čega je bilo potraživanje? Neisplate plaća. Ako je bilo tako iz uplate će se vidjeti kakva je ta uplata bila, da je temeljem neisplaćenik plaća i koliko plaća (za koliko mjeseci). Ako vam je ovrhama pljenjen tekuči račun,banke vam ne mogu ovršiti više od 1/3 plaće ukoliko nije veća od republičkog prosjeka (neznam točno koji je sad iznos,bio je 5200 kn(preko toga mogu sve pljeniti i onu 1/3-inu). Dakle 2/3 svake plaće moraju vam ostaviti na računu prema č.149 Ovršnog Zakona kao i prema Ustavu. Sve ovo ukoliko niste potpisali zadužnice kojima ste odobrili veći iznos za pljenidbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pelargonija je napisao:

radi se o isplati prekovremenih i rada nedjeljom i blagdanima.Nemam zadužnicu, imam mjenicu koja je razlika

 

Pazi kada dobiš riješenje da je tvoj otkaz bio nezakonit,to će znaćiti da te poslodavca mora isplatiti sve plaće sa pripadajućim kamatama od kad neradiš pa do dana kada te bude vratio na posao.E sad kak to točno ide neznam pa ćemo pitati našeg "suca" i vučitelja Flokača. Ok?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija